فرماندار شهریار: آموزش هوشمند و خلاقانه در کشور مغفول مانده است

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان شهریار اعلام کرد: آموزش هوشمند و خلاقانه در نظام آموزشی کشور کم رنگ است و برای ارتقای سطح علمی دانش آموزان باید اقدامات جدی در این زمینه صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نورالله طاهری روز چهارشنبه در حاشیه کنفرانس ملی آموزش، خلاقیت و نوآوری کودکان که به همت موسسه کودکان هوشمند کشور در سالن اجتماعات اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد به خبرنگاران گفت: نرم افزارها و برنامه های آموزشی در سیستم آموزشی کشور کمتر دیده شده و اگر با استفاده از تکنولوژی های نوین آموزشی بتوانیم استعدادهای نهفته در کودکان و نوجوانان را شناسایی کنیم قطعا مسیرهای طولانی را در کمترین زمان طی خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین همایش و کنفرانس ها و نوع آموزش های هوشمند و نوآوری های خلاقانه، کاری بسیار ارزشمند و ظریف است که متاسفانه تاکنون مغفول مانده است.

طاهری با بیان اینکه برگزاری چنین همایش هایی به سطح علمی و آموزشی کشور کمک می کند گفت:‌ خیلی از مسائل و مشکلات کشور و شهرستان ها با شنیدن تفکرات و برنامه های خلاقانه قابل حل است.

فرماندار شهریار در ادامه با اشاره به سرمایه گذاری دولت در حوزه آموزش و پرورش، عنوان کرد: در بحث آموزش و پرورش دولت نگاه ویژه ای دارد که باید در این حوزه سرمایه گذاری خوبی داشته باشیم و در برنامه و بودجه کشور حوزه آموزش و پرورش نسبت به سایر بخش ها از درصدی بالاتری برخوردار است.

همچنین مدیر عامل مجموعه کودکان هوشمند کشور نیز به خبرنگاران گفت: ازسال ۱۳۹۱ به دنبال طراحی راهکارهایی برای ارتقا سطح ذهنی کودکان بودیم که با ایجاد چنین مجموعه ای به این اهداف دست پیدا کردیم.

روح الله مخبریان افزود: مجموعه کودکان هوشمند، پرورش ذهنی کودکان را در پیش گرفته است و این راهکارها توانسته روند افزایشی را در سطح علمی کشور در بر داشته باشد.

وی ادامه داد: آموزش محاسبات ذهنی نه تنها سطح ذهنی کودکان را کاهش نمی‌دهد بلکه در سطوح گوناگون ذهنی موجب رشد و توسعه مغز می شود.

مخبریان تاکید کرد: در تمامی استانهای کشور ۲ هزار و ۵۰۰ مربی و ۲۲۰ نماینده داریم که توانسته اند پیشرفت‌های مطلوبی را در این عرصه داشته باشند.

به گفته وی، در سراسر کشور ۱۰۰ هزار دانش آموز تحت پوشش موسسه کودکان هوشمند است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =