مربی تیم ملی وزنه‌برداری زنان: ملی‌پوشان روحیه جنگندگی بالایی دارند

تهران- ایرنا- مربی تیم ملی وزنه‌برداری زنان گفت: ملی‌پوشان وزنه‌بردار برای کسب مدال در مسابقه‌های گزینشی المپیک از روحیه جنگندگی برخوردار هستند و از نظر جسمی، ذهنی و روحی شرایط خوبی برای حضور در کاپ قطر دارند.

«عطیه ثاقب تقی‌پور» روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا،  اظهار داشت: چند دوره‌ای که وزنه‌برداران به اردو دعوت شده‌اند، آنان را همراهی کردم. همواره تاکید «بهار بهرامی» نایب رییس زنان فدراسیون وزنه‌برداری بر حضور ۲ مربی ادواری در کنار ملی‌پوشان است.  وی همراهی مربیان ادواری در کنار وزنه‌برداران را الزامی می‌داند زیرا باید در این اردوها موارد زیادی از وزنه‌برداری را ببینند و یاد بگیرند.

وی افزود: از بهرامی تشکر می‌کنم که به آموزش مربیان بسیار اهمیت می‌دهد و «اکبر خورشیدی» را به عنوان مشاور فنی زنان در نظر گرفت. طراحی تمرین و آنالیز وزنه‌برداران با خورشیدی است. مربیان به ترتیب زیر نظر وی در اردوها حضور می‌یابند تا از دانسته‌های او استفاده کنند. مربیان نیز در کلاس‌های آموزشی برای افزایش علم وزنه‌برداری شرکت می‌کنند.

 مربی تیم ملی وزنه‌برداری زنان ادامه داد: زیر نظر آموزش‌های خورشیدی، طراحی و سبک تمرین را یاد می‌گیریم تا بتدریج حرفی برای گفتن در این عرصه داشته باشیم. پیش از این اگر ملی‌پوشان را در اردو همراهی می‌کردیم از دانش کافی برخوردار نبودیم اما اکنون با یک هدف خوب و برنامه‌ریزی کامل در اردوها شرکت می‌کنیم. فدراسیون دوره‌های دانش‌افزایی را پیش از برگزاری اردوی ملی‌پوشان برای مربیان برگزار می‌کند. «علی مرادی» برای حضور قطعی مربیان در این دوره‌ها حساسیت بالایی دارد و عملکرد مربیان را به طور کامل بررسی می‌کند.  

وی یادآور شد: با توجه به اینکه وزنه‌برداری زنان رشته‌ای نوپا در ایران محسوب می‌شود، علاقه‌مندان زیادی دارد. شرکت کنندگان زیادی در المپیادهای استانی حضور می‌یابند. کلاس‌ها و المپیادی که فدراسیون برگزار می‌کند در رشد وزنه‌برداری زنان موثر است و در آینده بهتر هم می‌شود.  

تقی‌پور در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون در تمرینات مردان هم حضور پیدا کرده یا خیر، گفت: خیر. نیازی به این کار نداریم. زیرا خورشیدی پیشکسوت وزنه‌برداری و دنیایی از اطلاعات است و از دانش او بهره مند می‌شویم.

وی در خصوص حضور وزنه‌برداران در ششمین دوره مسابقات بین‌المللی کاپ قطر به عنوان یکی از مراحل گزینشی بازی‌های المپیک، اظهار داشت: اکنون زنان وزنه‌بردار از نظر جسمی، ذهنی و روحی از شرایط خوبی برای حضور در این رقابت‌ها برخوردار هستند. «پریسا جهانفکریان» و «سیده الهام حسینی» دختران جنگنده‌ای هستند و اگر دردی احساس کنند، باز هم به وزنه زدن ادامه می‌دهند. خورشیدی نیز از نظر روحی انرژی زیادی به وزنه‌برداران می‌دهد و هر روز شاهد بهبود رکورد آنان هستیم.  

ششمین دوره مسابقه‌های بین‌المللی قطرکاپ یکی از مراحل گزینشی المپیک ۲۰۲۰ توکیو است که ۲۸ آذر تا سوم دی‌ماه در دوحه پایتخت قطر برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =