۹ نیروی امنیتی عراق در انفجار بغداد مجروح شدند

تهران - ایرنا - انفجار یک نارنجک دستی امروز (چهارشنبه) در مقابل بانک مرکزی عراق در بغداد منجر به زخمی شدن ۹ نیروی امنیتی این کشور شد.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، مرکز عملیات بغداد با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که افراد ناشناس یک نارنجک دستی را به محل تجمع نیروهای امنیتی در مقابل بانک مرکزی در خیابان الرشید بغداد پرتاب کردند که منجر به زخمی شدن ۹ نفر شد و بعضی از این افراد در شرایط وخیم جسمانی به سر می برند.

تاکنون خبری مبنی بر هویت این افراد در رسانه ها منتشر نشده است.

عراق از حدود دو ماه گذشته به صحنه درگیری و اعتراضات مردمی و گاه اغتشاش و آشوب تبدیل شده است؛ بغداد و استان های جنوبی مرکز اصلی حوادث اخیر بوده است.

مرحله نخست اعتراضات در عراق روز اول اکتبر (۹ مهر ماه) ابتدا با درخواست مبارزه با فساد و انجام اصلاحات اقتصادی و گسترش خدمات عمومی آغاز شد، اما رفته رفته مطالبات سیاسی به آن اضافه شد، به طوری که گروهی از معترضان خواستار اصلاح قانون انتخابات و قانون اساسی این کشور شدند و برخی دیگر شعار براندازی دولت سر دادند.

اعتراضات بار دیگر از ۲۵ اکتبر (سوم آبان) با تشویق برخی عناصر داخلی و برخی بازیگران منطقه ای و بین المللی در عراق آغاز شد، اما با تشدید خشونت ها، اجازه و فرصت کافی برای اصلاحات ساختاری و قانونی و حتی بسته‌های اقتصادی و صدور دستورالعمل‌های مختلف به دولت عبدالمهدی داده نشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =