کشت جالیزی زیرنایلونی در بیله‌سوار ممنوع شد

اردبیل - ایرنا - در سومین جلسه کارگروه مدیریت پسماند بیله‌سوار مغان، کشت جالیزی زیرنایلونی در این شهرستان مرزی ممنوع اعلام شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل روز چهارشنبه در این جلسه بر اهمیت حفظ و حراست از عرصه‌های طبیعی و زیست محیطی  و خاک زراعی ناب و حاصلخیزی منطقه با توجه به تخریب خاک کشاورزی با کشت جالیزی زیرنایلونی تاکید کرد.

سعید شهند با اشاره به اهمیت مدیریت مضرات برجای ماندن ضایعات پلاستیکی بر خاک زراعی اظهارداشت: از ابتدای سال زراعی جاری در قالب کمیته پسماند کشاورزی از مزارع کشت جالیزی زیرنایلونی شهرستان به مساحت هزار و ۵۰۰ هکتار بازدید و بررسی‌ها انجام و مضرات برجای ماندن ضایعات پلاستیکی بر خاک زراعی بصورت چهره به چهره توسط کارشناسان محیط زیست به زارعان این حوزه ابلاغ شده است.

وی افزود: برغم جمع‌آوری ضایعات پلاستیکی در اراضی، جمعی از زارعان اقدام موثری برای رفع آلودگی‌های بوجود آمده نکرده‌اند و در این زمینه ۴۵ مورد پرونده تشکیل و جهت رسیدگی و برخورد قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

حسن قبادی ، فرماندار بیله‌سوار نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم توجه به مسائل زیست محیطی بویژه حوزه پسماند و آموزش و تنویر افکار عمومی در زمینه محیط زیست تاکید کرد و گفت: آموزش و فرهنگ‌سازی موضوع اصلی و ریشه‌ای در حل و فصل بسیاری از مسائل و معضلات می‌باشد.
بیله‌سوار مغان در شمال اردبیل و در جوار جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =