افزایش تعداد دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی لرستان

خرم‎آباد - ایرنا - رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان گفت: از سال گذشته تاکنون روند جذب دانشجو در این دانشگاه افزایشی بوده است.

به گزارش ایرنا، سعید فرح بخش روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی لرستان در سالن علامه طباطبائی بیان کرد: تا سال گذشته روند پذیرش دانشجو سیر نزولی داشت که خوشبختانه با سیاست هایی که این دانشگاه در سطح کشور و استان در دستور کار قرار داد،  روند پذیرش دانشجو در این دانشگاه افزایشی شده است.

وی اظهار داشت: در این راستا درسالجاری و ترم گذشته آمار دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی استان افزایش یافته و تعداد دانشجویان این دانشگاه از ۶ هزار نفر به هشت هزار نفر ارتقا پیدا کرده است.

فرح بخش ادامه داد: با توجه به سیاست های دولت انتظار می رود که تعداد دانشجویان مهارتی ما رو به افزایش باشد چراکه  بین تعداد دانشجویان در دانشگاههای مهارتی و توسعه کشور ارتباط وجود دارد.

وی عنوان کرد:امید است  که در آینده با تعداد فارغ التحصیلان بخش مهارتی و حرفه ای، به روان کردن چرخ های اقتصادی و صنعتی کشور کمک شودو هر چقدر که تعداد فارغ التحصیلان ما در دانشگاه مهارتی افزایش پیدا کند به طور حتم بازار کار وسیع تری برای آنها ایجاد می شود.

فرح بخش با تاکید بر اینکه آموزش صحیح دانشجویان پایه کار آفرینی ومهارت افزایی است، گفت: با کمترین سرمایه گذاری و هزینه می توانیم یک شغل برای فارغ التحصیلان ایجاد کنیم و هر چقدر که در این حوزه سرمایه گذاری شود می تواند بسیار مفید و سودمند باشد.

وی ادامه داد: در این استان  در حوزه صنعت خلاء وجود دارد و امیدواریم آن را با آموزش ها و فارغ التحصیلان مهارتی جبران کنیم  چراکه فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی به طور معمول سریع تر نزدیک به کار و جذب بازار کار می شوند.

فرح بخش گفت: تاکنون  ۳۰ هزار دانشجو از دانشگاه علمی کاربردی لرستان فارغ التحصیل شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha