اقدامات آبخیزداری در استان‌ تهران به پیشرفت ۷۵ درصدی رسید

تهران- ایرنا- معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: پروژه‌های آبخیزداری که در قالب اقدامات مکانیکی و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و در حوزه‌های آبخیز استان به مرحله اجرا در آمده به پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصدی رسیده است.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، حمید رضا زکی زاده با بیان این مطلب افزود: عملیات آبخیزداری در حوزه های آبخیز شهرستان تهران از جمله حوزه آبخیز کن به پیشرفت ۱۰۰ درصدی رسیده و در حوزه آبخیز وردیج - واریش نیز اقدامات آبخیزداری در حال انجام است.

وی ادامه داد: در حوزه های آبخیز شهرستان شمیرانات اجرای پروژه های آبخیزداری در حوزه های آبخیز سد لار، افجه و کند به پیشرفت ۱۰۰ درصدی رسیده و در حوزه آبخیز سد لتیان این اقدامات از پیشرفت ۷۵ درصدی برخوردار است.

معاون آبخیزداری استان تهران خاطر نشان کرد: در شهرستان فیروزکوه عملیات آبخیزداری در حوزه های آبخیز اَرو، سله بن و جلیزجند از پیشرفت ۱۰۰ درصدی برخوردار شده است.

زکی زاده تصریح کرد: اقدامات آبخیزداری در حوزه آبخیز سنگتراشان شهرستان ری نیز به پیشرفت ۱۰۰ درصدی رسیده است.

وی یادآور شد: عملیات آبخیزداری که در حوزه های آبخیز تار، آبعلی و سیاهرود شهرستان دماوند به مرحله اجرا درآمده که از پیشرفت ۱۰۰ درصدی برخوردار است.

حوزه های آبخیز استان تهران حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار وسعت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =