پژوهش‌های علمی چهارمحال و بختیاری به موضوعات بومی هدایت شود

شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه منابع استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: تحقیقات و پژوهش‌هایی که از سوی محققان استان انجام می‌گیرد به موضوعات بومی و رفع مسائل استان هدایت شود.

لیلا محمدیان روز چهارشنبه در جلسه شورای سیاستگذاری هفته پژوهش و فناوری این استان افزود: اگر پژوهش‌ها با نگاه بومی انجام گیرد بی‌شک خروجی بهتری خواهد داشت و در رفع چالش‌ها و مشکلات استان موثر واقع می‌شود.

وی ادامه داد: استان هم از نظر نیروی انسانی و هم از نظر ذخایر طبیعی دارای ظرفیت‌های غنی و قابل توجهی است که با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها در تحقیقات علمی می‎توان روند توسعه‌یافتگی استان را شتاب بخشید.

محمدیان، پژوهش را مقدمه و پیش‌زمینه رشد و توسعه دانست و تصریح کرد: بی‌شک هیچ توسعه‌ای بدون نگاه به تحقیقات کاربردی و پژوهش‌های فناورانه محقق نمی‌شود از همین رو باید این مهم در استان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

معاون توسعه منابع استانداری چهارمحال و بختیاری، نهادینه کردن فرهنگ پژوهش در آموزش و پرورش را از ضروریات جامعه دانست و اظهار داشت: اگر این مهم در مدارس ترویج و تعمیق شود می‌تواند نویدبخش تشکیل جامعه‌ای پژوهش‌محور و رو به توسعه باشد.

محمدیان خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی نیز نسبت به تخصیص یک درصد از اعتبارات خود به موضوع پژوهش اهتمام ورزند و می‌طلبد در برگزاری برنامه‌های هفته پژوهش با دانشگاه شهرکرد هم‌افزایی و همکاری کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اطلاع‌رسانی مناسب برنامه‌های هفته پژوهش، خاطرنشان کرد: باید از همه ظرفیت اطلاع‌رسانی، رسانه‌ها، فضای مجازی و فضاسازی شهری در این راستا بهره گرفت تا توجه مردم به اهمیت پژوهش معطوف شود.

محمدیان افزود: انتظار می‌رود در هفته پژوهش همه پژوهشگران دیده شوند و تجلیل از محققان برتر تعلق سازمانی نداشته باشد و چنانچه در این خصوص خلایی وجود دارد این مورد به عنوان یک پیشنهاد به دبیرخانه مرکزی انتقال داده شود.

به گزارش ایرنا، برنامه‌های هفته پژوهش استان چهارمحال و بختیاری از 16 تا 22 آذر برگزار می‎شود.

هفته ملی پژوهش و فناوری نیز از 23 تا 28 آذرماه نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =