۱۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۹
کد خبرنگار: 1058
کد خبر: 83580912
۰ نفر

برچسب‌ها

قهرمان تالاب معرفی می‌‎شود

تهران- ایرنا- همزمان با روز جهانی تالاب‌ها (۲ فوریه ۲۰۲۰ میلادی هم‌زمان با ۱۳ بهمن ۱۳۹۸)؛ قهرمان تالاب و محیط‌بانان نمونه تالابی معرفی می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، به منظور شناسایی، جمع‌آوری و طبقه‌بندی تجربیات موفق مرتبط با حفاظت بهینه اکوسیستم‌های تالابی و تشویق و گسترش فرهنگ تالابی در کشور، برنامه سالانه انتخاب قهرمان تالاب طبق روال هر سال همزمان با روز جهانی تالاب‌ها برگزار می‌شود.

جایزه قهرمان تالاب در سه بخش فعالیت‌های تحقیقاتی- مطالعاتی و فعالیت‌های اجرایی و مشارکت مردمی اهدا خواهد شد. 
در این مراسم به منظور قدردانی از اقدامات شایسته و زحمات بی‌شائبه حافظان تالاب‌های کشور، از محیط‌بانان نمونه تالابی نیز تجلیل خواهد شد.
شرایط شرکت در انتخاب قهرمان تالاب :
در سه بخش فعالیت‌های تحقیقاتی- مطالعاتی و فعالیت‌های اجرایی و مشارکت مردمی اقدامات انجام شده در ۵ سال اخیر مورد پذیرش است.
در دو بخش فعالیت‌های اجرایی و مشارکت مردمی تنها اشخاص حقوقی واجد شرایط شرکت در این رویداد است و در در بخش فعالیت‌های تحقیقاتی- مطالعاتی اشخاص حقیقی و حقوقی واجد شرایط شرکت در این رویداد است.
اشخاص حقیقی و حقوقی که طی ۵ سال گذشته عنوان قهرمان تالاب را اخذ کرده‌اند، واجد شرایط شرکت در این رقابت نیستند. 
در بخش فعالیت‌های تحقیقاتی- مطالعاتی ارسال اصل مقالات، کتاب الزامی است.
در بخش فعالیت‌های اجرایی، دارا بودن نامه تاییدیه (معرفی‌نامه) از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مربوطه الزامی است.
در بخش مشارکت‌های مردمی، دارا بودن نامه تاییدیه (معرفی‌نامه) از سوی شبکه تشکل‌های زیست محیطی استان مربوطه الزامی است.به درخواست‌هایی که واجد شرایط اعلام شده، نباشند ترتیب اثر داده نخواهد شد. مهلت ارسال مدارک تا ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۸ است. 
فرم‌های دریافتی توسط کمیته داوران بررسی و نتایج آن در روز جهانی تالاب‌ها ۱۳ بهمن ماه اعلام می‌شود و به نفرات برتر تندیس قهرمان تالاب و جوایزی اهدا خواهد شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =