۱۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۶
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83580909
۰ نفر

برچسب‌ها

ساخت مدارس استثنایی مشارکت خیران را می طلبد

کرج - ایرن ا- مدیرکل آموزش و پرورش البرزگفت: برای ساخت مدارس استثنایی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه نیازمند مشارکت خیرین نیک اندیش داریم.

سالار قاسمی روز چهارشنبه در حاشیه آیین بزرگداشت روز جهانی معلولان در جمع خبرنگاران افزود: این استان به هفت مدرسه استثنایی جدید نیاز دارد تا پاسخگوی فضای آموزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه باشد.

وی بیان داشت: این نیاز در نواحی ۴ گانه آموزش و پرورش کرج و ساوجبلاغ محسوس تر است.

وی به ساخت مجهزترین‌ مدرسه استثنایی کشور در شهرستان نظرآباد با هدف ارائه خدمات آموزشی و حمایتی به دانش آموزان با نیازهای ویژه اشاره کرد و افزود: عملیات اجرایی این مجتمع آموزشی خیرساز دخترانه و پسرانه فاطمة‌الزهرا (س) در شهرستان نظرآباد با زیربنای ۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع در زمینی به مساحت هشت هزار و ۷۰۰ مترمربع شروع شده است.

قاسمی تصریح کرد: این مجتمع با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در حال ساخت است که تمام این هزینه توسط خیر مدرسه‌ساز پرداخت می شود.

وی اضافه کرد: هفته آینده نیز مجموعه ای بی نظیر ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه توسط خیری نیک اندیش با اعتباری بالغ بر ۲۳۰ میلیارد ریال در استان البرز مورد بهره برداری قرار می گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: برای حمایت از دانش آموزان با نیازهای ویژه در این استان نیاز به اعتبارات دولتی و خیری داریم.

قاسمی عنوان کرد: دانش آموزان و معلمان مدارس استثنایی البرز دارای توانمندی های ویژه ای هستند.

وی خاطرنشان کرد: در این آیین از ۵۰ دانش آموز، معلم و خیر مدرسه ساز تجلیل شد.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد که حدود سه هزار و ۸۰۰ نفر آن در مدارس استثنایی تحصیل می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =