نامزدهای نمایندگی مجلس نباید وعده واهی به مردم بدهند

کاشان- ایرنا- معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی نباید وعده واهی به مردم بدهند زیرا هیجانی کردن مردم بزرگ‌ترین آسیب به جامعه است.

حجت الاسلام شکرالله بهرامی روز چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان کاشان تصریح کرد: کار نماینده اجرایی نیست و باید بر اساس موازین شرعی، دینی و قانون اساسی به وضع قانون کمک کند و از این رو نباید وعده واهی بدهند.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برخی از مشکلات ناشی از عدم اجرای قانون است و با اجرای قانون خوب بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.

معاون رییس قوه قضاییه در ادامه بر لزوم برخورد مهربانانه با مجرمان و ارشاد آنها در مرحله نخست تاکید کرد و افزود: مجرم باید متنبه و آگاه شود، اگر چه برخی هم باید مجازات بیشتری متحمل شوند.

وی مهم‌ترین مشکل کنونی دنیا را نداشتن رهبری برشمرد و گفت: برخی با ولایت فقیه مشکل دارند و با غارت و تهدید جان و مال مردم، به دنبال ولایت کفر هستند که نیروهای مسلح باید در برابر این دشمنان، اشرار و اخلال‌گران قاطع و محکم برخورد کنند.

حجت الاسلام بهرامی همچنین وظیفه سازمان قضایی را صیانت از نیروهای مسلح و امنیت مردم عنوان کرد و افزود: سیاست قوه قضاییه دسترسی عادلانه به دادسراها قرار گرفته اما مساله مهم بحث پیشگیری از جرم است.

وی ادامه داد: سازمان قضایی سد راهی برای نیروهای مسلح نیست بلکه بازوی این نیروهای کم توقع، آماده به کار، خطرپذیر و نجیب در انجام وظایف است که انتظار می‌ررود با مردم خوب و مهربانانه رفتار کنند.

لزوم بی‌طرفی و قانون‌ومندی دست‌اندرکاران انتخابات

 فرماندار ویژه کاشان نیز در این نشست گفت: وظیفه همه دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات شامل مجریان، ناظران و بازرسان قانون‌مندی و رعایت اصل بی‌طرفی است.

علی‌اکبر مرتضایی‌قهرودی بر اجرای اصول و مبانی حقوق شهرندی در نظام اداری تاکید کرد و افزود: مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی باید با بهره‌گیری از همه امکانات و توان سازمانی در جهت حفظ کرامت انسانی در کم‌ترین زمان ممکن در چارچوب ضوابط و مقررات به ارباب رجوع پاسخ روشن بدهند.

وی بیان کرد: داوطلبان نامزدی نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در کنار دست‌اندرکاران باید در همه مرحله‌های انتخابات، قانون را رعایت کرده و در مهلت تعیین شده نسبت به انجام تبلیغات اقدام کنند.

فرماندار ویژه کاشان با تاکید بر فراهم کردن بستر لازم برای حضور حداکثری مردم تشریح کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی چشم به انتخابات ایران دوختند، چرا که حضور پرشور مردم در این عرصه سیاسی موجب بقا و استحکام پایه‌های نظام خواهد شد.

وی در ادامه به شرایط ویژه اقتصادی حاکم بر کشور اشاره کرد و گفت: بازرسی‌های مشترک برای مقابله با گرانی کالا و کنترل بازار به صورت مستمر در این شهرستان ادامه خواهد یافت.

مرتضایی‌قهرودی اضافه کرد: چند روز گذشته در جریان بازرسی‌ها مواردی در بازار کالا مشاهده شد که لازم است دستگاه‌های اجرایی بی‌وقفه برای احقاق حقوق شهروندان به جد و به صورت قاطع با آن تخلف‌ها برخورد کنند تا از فشار اقتصادی مضاعف به مردم کاسته شود.

وی یادآور شد: با وجود همه محدودیت‌ها در تامین نقدینگی و واردات مواد اولیه، با همکاری صنعتگران و تولیدکنندگان و پیگیری‌های صورت گرفته در کارگروه رفع موانع تولید، صادرات غیرنفتی کاشان ۱۲۰ درصد رشد داشته است.

فرماندار ویژه کاشان در ادامه با اشاره به جایگاه ویژه این شهرستان در حوزه فرهنگ و پرورش نزدیک به ۳۰۰ مددجوی حافظ قرآن کریم، کسب مقام دوم مددجویان در مسابقات استانی قرآن، برگزاری کلاس‌های مهارت‌های زندگی، ترویج کتاب و کتاب‌خوانی، کسب مقام سوم ورزش‌های پهلوانی، بر لزوم تکمیل دوربین‌های پایش شهری در راستای پیشگیری از جرایم، تکمیل تاسیسات زندان کاشان، ساخت بنای پزشکی قانونی، بازرسی و دادسرای نظامی، ایجاد شعبه‌ای از دیوان عدالت اداری و دادسرای روحانیت در منطقه تاکید کرد.

رییس دادگستری کاشان نیز در ادامه نشست با اشاره به تعامل مناسب بین نیروهای مسلح این شهرستان گفت: کم‌ترین تخلف و مشکلی بین نیروهای عملیاتی به ویژه ضابطان وجود نداشته که مستقیم با این دستگاه در ارتباط هستند.

سیروس افضلی تاکید کرد: بر این اساس شاید نیازی به ایجاد دادسرای نظامی در کاشان نباشد اما با توجه به اینکه به دلیل مسافت با مرکز استان در مواردی برخی شکایت‌های واهی ممکن است نیروها را از انجام ماموریت‌های ذاتی بازدارد، ضرورت تشکیل آن احساس می‌شود.

به گفته وی، راه‌اندازی دادسرای نظامی می‌تواند برای تقویت، تکریم، تعلیم و حمایت نیروهای مسلح بیش از گذشته موفق باشد.

رییس قوه قضاییه به همراه یک هیات عالی قضایی برای بررسی آخرین مسایل قضایی و حقوقی اصفهان به این استان سفر کرده است.

شهرستان ۳۶۸ هزار نفری کاشان در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =