مهلت ثبت نام در آزمون قرآن و عترت تمدید شد

تهران- ایرنا- رئیس ستاد اجرایی هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت از تمدید یک‌هفته‌ای ثبت نام این آزمون تا روز ۲۲ آذر خبر داد.

به گزارش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام محمدعلی خسروی روز چهارشنبه گفت: به دلیل تماس های مکرر و استقبال گسترده علاقه مندان به شرکت در این آزمون با توجه به پایان زمان ثبت نام که روز ۱۵ آذر اعلام شده بود، با موافقت عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مدت زمان ثبت نام یک هفته تمدید شد.
مدیر کل دفتر آموزش و توسعه مشارکت های معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: علاقه مندان به شرکت در هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت می توانند تا ساعت ۲۴ روز ۲۲ آذر ماه برای ثبت نام به پایگاه اطلاع رسانی این آزمون مراجعه کنند. 

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت از این آزمون به عنوان یکی از بزرگ‌ترین آزمون‌های قرآنی برای جریان سازی قرآنی در سطوح مختلف گوناگون مردمی یاد کرد و گفت: در این آزمون شاهد مشارکت چند جانبه با دستگاه های دیگر هستیم تا این حرکت قرآنی شتاب سریع تری به خود بگیرد و نوجوانان بیشتری را جذب کند.

هزینه ثبت نام در آزمون قرآن و عترت برای هر رشته هفت هزار تومان است و قرار است به دو هزار نفر از شرکت کنندگانی که بالاتر از نمره ۷۰ را کسب کنند، به قید قرعه ۴۰۰ میلیون تومان اهدا شود. همچنین به این افراد گواهی نامه داده خواهد شد و کسانی که موفق به کسب ۹۰ امتیاز شوند، لوح تقدیر نیز دریافت خواهند کرد.

این آزمون که سوم بهمن برگزار خواهد شد، در ۱۶ رشته برگزار می شود و شامل حفظ یک جزء، پنج جزء، ۱۰ جزء و کل قرآن است و رشته های سبک و سیره زندگی معصومان، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه از دیگر رشته های آن است. البته رشته های سبک زندگی و سیره معصومان و روخوانی قرآن به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد. کسانی که در سال های قبل در این آزمون شرکت کرده اند، می توانند دوباره ثبت نام کنند ولی نباید رتبه و مقامی را در سال های گذشته کسب کرده باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =