تصمیم گیری حزب حاکم کره شمالی درباره تغییرات سیاسی تا پایان سال

تهران- ایرنا- کره شمالی تا پیش از پایان سال جاری میلادی، در نشستی کم‌سابقه و غیرمعمول با حضور تمام سران حزب حاکم کشور، درباره تغییرات بزرگ سیاسی تصمیم‌گیری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، تحلیلگران معتقدند، تصمیم به برگزاری نشستی غیرمعمول با حضور سران حزب حاکم کره شمالی ، شاهدی دال بر آمادگی پیونگ یانگ برای اتخاذ موضعی خصمانه‌تر در قبال آمریکاست.
اعلام خبر برگزاری نشست حزب حاکم در آینده نزدیک با دومین اسب سواری "کیم جونگ اون"، رهبر کره شمالی، به سمت کوه مقدس پکتو و همراهی مقامات ارشد نظامی این کشور با هدف القای روحیه انقلابی در مردم مصادف شده است.

رهبر کره شمالی ماه پیش نیز با اسب به کوه مقدس پکتو سفر کرده بود.
کیم به آمریکا هشدار داده است در صورتی که تا پایان امسال امتیازات بیشتری به منظور ازسرگیری مذاکرات متوقف شده خلع سلاح هسته‌ای ندهد، کره شمالی راهی جدید و نامشخصی در پیش خواهد گرفت.
به گفته تحلیلگران، این راه جدید ممکن است شامل ازسرگیری شلیک موشک‌ های بالستیک قاره پیما یا آزمایش‌ های هسته‌ ای باشد.
"استیون بیگان"، نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی، اخیرا گفت، آمریکا از مذاکرات با پیونگ یانگ دست برنمی دارد.

وی پیشتر ضرب الاجل کره شمالی تا پایان سال را کم اهمیت خوانده و هشدار داده بود، هرگونه اقدام تحریک آمیز از سوی کره شمالی، اشتباهی بزرگ و در حکم فرصت سوزی است.
خبرگزاری رسمی کره شمالی در هفته‌ های اخیر بارها به آمریکا گوشزد کرد که نباید این هشدار را نادیده بگیرد.
تحلیلگران می گویند، اعلام برگزاری جلسه علنی کمیته مرکزی حزب کارگران حاکم کره در اواخر ماه دسامبر نشان دهنده جدیت کره شمالی در اخذ تصمیمی مهم و جدی است.
این جلسات بیشتر زمانی برگزار می‌ شوند که کره شمالی می خواهد ایجاد تغییرات بزرگ سیاسی را اعلام کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =