استاندار:شهرداران چهارمحال و بختیاری برای احیای سازمان همیاری شهرداری‌ها کمک کنند

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به نقش شهرداری‌ها در جامعه گفت: شهرداران این استان برای احیای سازمان همیاری شهرداری‌ها کمک و تلاش کنند.

اقبال عباسی در نخستین مجمع عمومی شورای سازمان همیاری شهرداری‌های چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: ۴۵ مشکل در روند کاری این سازمان شناسایی شده است.
وی افزود: تمامی شهرداران، مسئولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط و مدیران فنی و عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری برای رفع این مشکلات اقدام لازم را انجام دهند.
عباسی تصریح کرد: مشارکت شهرداری‌ها و سپردن فعالیت‌های عمرانی به شورای سازمان همیاری شهرداری‌های چهارمحال و بختیاری می‌تواند باعث احیاء و رونق دوباره این سازمان شود.
وی یادآور شد: شهرداران ارتباط کاری خود در بخش‌های مختلف عمرانی و شهرسازی را با شورای سازمان همیاری شهرداری‌های چهارمحال و بختیاری بیشتر کنند.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: شورای سازمان همیاری شهرداری‌های استان در آینده‌ای نزدیک پالایش خواهد شد.
وی گفت: براساس قانون جدید سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور مدیران دولتی، کارمندان دستگاه‌های اجرایی، شهرداران، اعضای شوراهای اسلامی و کارکنان آن‌ها نمی‌توانند به عنوان اعضای هیات مدیره شورای سازمان همیاری شهرداری‌ها فعالیت کنند.
عباسی تاکید کرد: به همین منظور با ۵ نفر از متخصصان چهارمحال و بختیاری در حوزه‌های مختلف عمرانی، شهرسازی، مالی و حقوقی هماهنگ شد تا به صورت افتخاری در هیات مدیره سازمان همیاری شهرداری‌های چهارمحال و بختیاری فعالیت داشته باشند.
وی افزود: از این تعداد ۳ نفر بعنوان اعضای اصلی و یک نفر بعنوان عضو علی‌البدل هیات مدیره سازمان همیاری شهرداری‌های چهارمحال و بختیاری فعالیت می‌کنند.
به گزارش ایرنا، در این نشست معصومه کیان‌پور قهفرخی، سولماز اشراقی سامانی، کرامت نیکخواه کاجی، احمد آدینه جونقانی و حجت‌الله کریمی بعنوان کاندیداهای هیات مدیره سازمان همیاری شهرداری‌های چهارمحال و بختیاری معرفی شدند.
با رای شهرداران، استاندار، معاون هماهنگی امور عمرانی و مدیرکل دفتر شهری و شوراهای اسلامی استانداری چهارمحال و بختیاری احمد آدینه جونقانی، کرامت نیکخواه کاجی، معصومه کیان‌پور قهفرخی و سولماز اشراقی سامانی برای عضویت در هیات مدیره سازمان همیاری شهرداری‌های چهارمحال و بختیاری انتخاب شدند.
همچنین قرار شد در نشست داخلی اعضای جدید هیات مدیره سازمان همیاری شهرداری‌های چهارمحال و بختیاری از میان منتخبان ۳ نفر به عنوان عضو اصلی و یک نفر بعنوان عضو علی‌البدل انتخاب و فعالیت خود را آغاز کنند.

چهارمحال و بختیاری ۴۲ شهرداری دارد که از این تعداد ۳۵ شهرداری سهامدار سازمان همیاری شهرداری‌ها است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =