سازمان سمت ۳۷۰ کتاب مشترک با مراکز آموزش عالی به چاپ رساند

تهران- ایرنا- رییس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها(سمت)، گفت: سازمان سمت با حدود ۱۵۰ دانشگاه، مرکز تحقیقاتی و پژوهشی تفاهم‌نامه همکاری دارد و حدود ۳۷۰ عنوان کتاب مشترک در قالب این تعاملات تولید شد.

حجت الاسلام محمد ذبیحی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: سازمان سمت، فروشگاه آنلاین کتاب و کتابخوان برای عرضه نسخه الکترونیک به نام سمتا را راه اندازی کرده است تا با استفاده از پتانسیل، توان داخلی و بهره‌گیری از آخرین استانداردها و فناوری‌های حوزه نشر و آموزش، با دستاوردهای حوزه نشر حتی در کشورهای توسعه یافته رقابت کنیم.
وی با اشاره به یکی از اهداف سازمان سمت خاطرنشان کرد: چابک‌سازی سازمان، کوتاه کردن دوران بررسی‌ها همچنین ‌انتقال بهینه مطالب به دانشجو و استاد یکی از اهداف سازمان سمت است.
ذبیحی افزود: علاوه بر این، سازمان سمت در حال گسترش ارتباط با دانشگاه‌ها از طریق انعقاد تفاهم نامه به خصوص با دانشگاه‌های معتبر کشور است و برای تأمین و عرضه محتوای علمی با حدود هزار و ۵۰۰ استاد برجسته دانشگاه و حوزه ارتباط مستمر دارد.
رییس سازمان سمت درباره بین‌المللی‌سازی این سازمان گفت: «سمت» در ایران تبدیل به یک برند در حوزه علوم انسانی شده است و کسی منکر آن نیست؛ هر چند انتقاداتی هم در این زمینه به سازمان وارد است.
وی تاکید کرد: باید دید دنیا طالب چه موضوعی است تا بر اساس نیازها برخی آثار را برای مخاطبان، ترجمه و عرضه کنیم.

ذبیحی با بیان اینکه سازمان سمت به دنبال ترجمه برخی آثار معتبر بین‌المللی برای عرضه به جامعه علمی و دانشگاهی است، افزود: تقویت سطح ملی فعالیت های سازمان «سمت» و نگاه جدی به فعالیت های بین‌المللی این سازمان، دو هدف اصلی محسوب می شود.
این مقام مسوول درباره ارتقای علوم انسانی در این سازمان اظهار داشت: هدف سازمان سمت، ‌ارتقای علوم انسانی است و باید اعتراف کنیم در این زمینه به اندازه عظمت آرمان‌های انقلاب، کار نشده است.
وی یادآور شد: برای رسیدن به این نقطه باید به همه از جمله استاد و دانشجو بها دهیم تا مرزهای دانش را جلو ببریم. علوم انسانی جای کار زیادی دارد و از همه مهمتر سرمایه‌گذاری لازم باید در این مورد انجام شود.
به گفته رییس سازمان سمت، متولیان اقتصادی کشور باید به سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی توجه بیشتری داشته باشند و برای پیشرفت کشور، جز مسیر علمی و فرهنگی راه دیگری نداریم.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =