۱۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۱
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83580691
۰ نفر

برچسب‌ها

نهادسازی تولید راهکار تصاحب بازار روسیه است

کرمان - ایرنا - مدیرکل دفتر مقررات و استانداردهای بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: نهادسازی تولید و ایجاد تشکل های صادراتی به عنوان نخستین راهکار باید مورد توجه تجار ایرانی برای به دست آوردن بازار و صادرات به روسیه با جمعیت ۱۴۲ میلیون نفر و ششمین قدرت اقتصادی جهانی، قرار گیرد.

ولی‌الله فریادرس روز چهارشنبه در همایش آشنایی با فرصت‌های تجاری کرمان و اتحادیه اقتصادی اوراسیا (روسه، قزاقستان، قرقیزستان، بلاروس و ارمنستان) در محل اتاق کرمان افزود: صادرکنندگان باید به زنجیره های اصلی خرده فروشی جهان و منطقه اوراسیا وصل شوند که بتوانیم بیشتری برد را در صادرات خود داشته باشیم.

وی با اشاره به استفاده از بازاریابی مستقیم روسیه برای بلند مدت اظهار داشت: بازار روسیه ۲ درصد بازار جهانی را به خود اختصاص داده است و برای ورود به این بازار با زبان روسی آشنایی داشته باشیم و تصاحب این بازار را با ایجاد دفاتر نمایندگی برای بلندمدت برنامه ریزی کنیم و همچنین در صادرات باید تهاتر کالایی مد نظر قرار گیرد.

مدیرکل دفتر مقررات و استانداردهای بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: صادرات کشور در گیر و دار مشکلات ساختاری قرار دارد و امیدواریم بتوانیم در بازار روسیه و منطقه اوراسیا این مشکلات را رفع کنیم.

وی ادامه داد: تعرفه های گمرکی را محدود کردیم، در حالی که کشورهای دیگر نظام تعرفه ای قابل مذاکره‌ای دارند و ایران از این خاصیت برخوردار نیست.

فریادرس افزود: نظام ناکارآمد تعرفه ای ایران جزو مشکلات ساختاری صادرات برای مذاکرات و مبادلات تجاری محسوب می شود.

وی بیان داشت: تعرفه خرما و پسته را ۱۰۰ درصد کاهش دادیم که می توان به عنوان یک بازار مهم جهانی روی این محصولات حساب کرد و همچنین روسیه ۳۵۰ میلیون دلار ظرفیت واردات گل های شاخه بریده دارد که ظرفیت خوبی برای صادرکنندگان داخلی محسوب می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =