۵۲ هزار لیتر گازوییل قاچاق در آب‌های هرمزگان کشف شد

بندرعباس- ایرنا- جانشین دریابانی استان هرمزگان از کشف ۵۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق طی دو عملیات جداگانه در آب‌های میناب و قشم در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان خبر داد.

سرهنگ عبدالله لشکری چهارشنبه در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: ارزش محموله‌های کشف شده سه میلیارد و ۶۹۲ میلیون ریال است و در همین رابطه شش نفر دستگیر و دو فروند شناور نیز توقیف شده است.

وی ادامه داد: مرزداران پایگاه دریابانی میناب با اشراف اطلاعاتی از قصد قاچاقچیان مبنی بر انتقال مقادیری سوخت قاچاق به وسیله یک فروند شناور مطلع و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

لشکری ابراز داشت: دریابانان با انجام اقدامات اطلاعاتی، شناور حامل سوخت را در ۲۴ مایلی آب‌های خلیج فارس مشاهده کردند.

وی ادامه داد: قاچاقچیان با مشاهده ماموران با طناب‌های مشک و پرتاب سنگ و راکت‌های آتش زا به سمت مرزبانان، قصد فرار داشتند که مرزبانان با موضع گیری مناسب و درگیری مسلحانه، شناور را توقیف کردند.

لشکری خاطرنشان کرد: در همین رابطه سه نفر قاچاقچی دستگیر، شناور مذکور توقیف و ۴۰ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شد.

جانشین فرمانده دریابانی هرمزگان گفت: در عملیاتی دیگر مرزبانان شهرستان قشم حین گشت زنی در ۱۲ مایلی شرق جزیره لارک، به یک فروند شناور که در حال یدک یک مشک پلاستیکی حاوی سوخت قاچاق بود، برخورد کردند.

وی تصریح کرد: ماموران با سرعت عمل بالا توانستند شناور را توقیف و ۱۲ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و سه نفر قاچاقچی را دستگیر کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha