شاخص بورس تهران همچنان بر مدار صعود

تهران - ایرنا - شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) یک هزار و ۷۱۳ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۲۲ هزار و ۵۲۸ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از سه میلیارد و ۴۹۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۶ هزار و ۲۵۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۸۳۷ واحد افزایش به ۹۹ هزار و ۳۱۲ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با  یک هزار و ۲۲۷  واحد رشد به ۶۶ هزار و ۳۶۶ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با دو هزار و ۹۹۰ واحد افزایش به رقم ۳۸۰ هزار و ۴۳۲ واحد رسید، شاخص بازار اول یک هزار و ۱۴۳ واحد و شاخص بازار دوم سه هزار و ۹۴۲ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، گروه مپنا (سهامی عام) (رمپنا) با ۳۰۱ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۱۱۸ واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۹۰ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۱۵۵ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۸۵ واحد، پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۸۲ واحد و پالایش نفت اصفهان (شپنا) از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، بانک اقتصاد نوین، سایپا، گروه مپنا (سهامی عام)‌ ماشین سازی اراک و داروسازی زهراوی در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۴۲۲ میلیون و ۹۵۵ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۳۳۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۷۹ واحد رشد داشت و بر روی کانال چهار هزار و ۱۹۵  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۷۶۲ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۲ هزار و ۶۵۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، نماد هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، سنگ آهن گهرزمین(کگهر)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)،‌ پتروشیمی زاگرس (زاگرس)،‌صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) و قاسم ایران (قاسم) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل پتروشیمی مارون (مارون)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) و دارویی ره آورد تامین‌(درهاور) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha