نماز دانش‌آموزان را در برابر تهاجم فرهنگی دشمن واکسینه می‌کند

گناوه - ایرنا - امام جمعه گناوه گفت:ترویج و نهادینه کردن فرهنگ نماز در جامعه بخصوص در مدارس با فراهم کردن بستر و فضای معنوی و دینی می‌تواند دانش‌آموزان را در برابر تهاجم فرهنگی بیشتر واکسینه و آینده آنان را تضمین کند.

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی  چهارشنبه در اولین اجلاس سراسری نماز با موضوع " نماز و مدرسه " در مصلای جمعه این شهرستان گفت: باید آحاد مسئولان همراه با ارتباط خانواده‌ها در مدارس تلاش کنیم تا نسل جوان را  با نماز و ارتباط با خداوند آشناتر کنیم.

وی اظهار داشت: باتوجه به اینکه دشمنان،  با ابزار و امکانات فراوان و استفاده از رسانه‌های دیداری و شنیداری جوانان مملکت و قشر دانش آموز را هدف اصلی خود  قرار داده  باید با راهکارهای اساسی و ابزار لازم  از جمله ترویج معنویت و اخلاق در برابر  اهداف شوم آنان مقابله کنیم.

امام جمعه گناوه افزود: اگر معنویت و اخلاق در جامعه ترویج و نهادینه شود ، آسیب‌های اجتماعی کمرنگ تر و کاهش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه باگذشت ۴۰ سال از عمر شجره طیبه انقلاب در گام دوم انقلاب قرار داریم، گفت: یکی از مطالبه‌های رهبری در گام دوم انقلاب توجه وافر به اخلاق و معنویت در جامعه است که اگر نهادینه و ترویج شود آسیب‌های اجتماعی کمرنگ‌تر خواهد شد.

وی ادامه داد: خانواده رکن اساسی و اولین محیطی است که می‌تواند در شکل‌گیری شخصیت کودک نقش اساسی و دینی و تربیتی ایفا کند..

امام جمعه گناوه گفت: خانواده سنگ بنای تربیت و نزدیک کردن فرزند به عبادت و خداوند است که در قبال آن پدر و مادر وظیفه و مسئولیت سنگینی برعهده دارد.

وی از معلمان و مدیران مدارس خواست تا به برپایی نماز اهمیت قایل و در صف اول حاضر  تا دانش آموزان از آنان الگو و تشویق و ترغیب شوند.

فرماندار گناوه گفت: براساس بررسی‌های بعمل آمده از مدارس شهرستان، اقدام‌های خوب و فضای مناسب برای اقامه نماز انجام شده است.

غلامرضا مهرجو افزود: مدیران و کارکنان تکلیف دارند که در  نمازجماعت  در اداره  و جامعه حضوری پررنگ داشته باشند و با رصدی که از سطح  ادارات صورت گرفت،  وضعیت اقامه نماز مناسب است.

وی اظهار شت: نماز نقش اساسی در  کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد و باید به این فریضه همگان  اهتمام جدی ورزند.

فرماندار گناوه از دست اندرکاران برپایی این برنامه معنوی از جمله امام جمعه تقدیر کرد.

مدیر آموزش و پرورش گناوه گفت: این مجموعه در زمینه ترویج و برپایی نماز در مدارس فعالیت و عملکردمناسبی داشته و تلاش شده که آموزشگاه بدون نمازخانه احداث نشود.

اسکندر احمدی افزود: برپایی نماز شکر در اول سال تحصیلی، آموزش عملی نماز، تدوین حضور سالانه مدارس در نمازجمعه، مسابقه نماز و احکام، برگزاری طرح و دوره‌های آموزشی مختلف ، بهره مندی از روحانیون و  جشن تکلیف از عمده فعالیت‌های این اداره در مدارس در ترویج فریضه الهی بوده است.

در این آیین  برنامه‌های مختلفی برگزار و در پایان حسین بستانی به عنوان دبیر جدید ستاد اقامه نماز معرفی و از زحمات چندین ساله محمد میمنی دبیر سابق تقدیر شد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر دارای ۲۰ هزار دانش آموز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =