تشکیل شوراهای حل اختلاف صنایع کوچک در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- شوراهای حل اختلاف ویژه صنایع کوچک و متوسط برای نخستین بار در خراسان شمالی تشکیل و نخستین شورای مرکز استان نیز در ساختمان فناوری و کسب و کار شهرک صنعتی بیدک مستقر شد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی چهارشنبه شب با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس قانون، شوراهای حل اختلاف صنایع کوچک باید با همکاری مراجع قضایی و به منظور رفع اختلافات حقوقی و مالی واحدهای تولیدی تشکیل شود.

سیاوش وحدت افزود: این شوراها در شهرستان های دارای شهرک صنعتی تشکیل شده است و در بجنورد نیز شورای حل اختلاف تشکیل و در شهرک بیدک مستقر شده است.

وی با بیان این که این شوراها با هدف ایجاد سازش در پرونده های مربوط به صنایع تشکیل شده است،  اظهار داشت:  ایجاد زمینه صلح و سازش و میانجیگری میان طلبکاران و بدهکاران واحدهای تولیدی و صنعتی با اشخاص حقیقی و حقوقی موجب کاهش پرونده های ورودی به دادگستری نیز خواهد شد و در واقع تلاش بر این است که این پرونده ها به سازش برسد.

وی با اشاره به فراوانی شمار پرونده های مربوط به صنایع کوچک گفت: با راه اندازی شورای حل اختلاف با هدف صلح و سازشی که این شوراها دارند تعداد پرونده ها نیز کاهش خواهد یافت.

خراسان شمالی ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی دارد.

 مجموع سرمایه‌گذاری  واحدهای کوچک در این استان ۲ هزار و ۸۱۶ میلیارد ریال و میزان اشتغالزایی این بخش چهار هزار و ۳۸۵ نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =