جانشین  فرمانده سپاه: خباثت‌ها را رصد می‌کنیم

تهران-ایرنا- جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: شانزدهم آذرماه؛ روز دانشجو و استکبار ستیزی است، اما کسانی که دلداده غرب و انقلاب هستند می خواهند تاریخ را عوض کنند، دوباره می‌خواهند در روز شنبه خباثت کنند، ما مطلع هستیم و این خباثت‌ها را رصد می‌کنیم.

سردار علی فدوی در حاشیه همایش حقوقدانان بسیجی و بسیج حقوقدانان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره حوادث اخیر گفت: الحمدلله سپاه و بسیج  و همه نیروهای دلداده انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی همه پای کار آمدند و خداوند هم عنایت کرد و این غائله زود جمع شد.

وی با اشاره به این که مردم نباید این بصیرت را فقط در مقطع خاصی داشته باشند، گفت: این بصیرت دائمی است. چند روز دیگر ۱۶ آذر است، روز ۱۶ آذر روز استکبار ستیزی است و به لحاظ اینکه نیکسون به ایران آمدند و دانشجویان تظاهرات کردند و این دانشجویان به خاطر اینکه  ضد آمریکایی و ضد نیکسیون بودند، شهید شدند، کسانی که دلداده غرب و انقلاب هستند می خواهند که تاریخ را عوض کنند، باز می خواهند روز شنبه خباثت کنند، ما مطلع هستیم و اینها را رصد می کنیم، مسلما مثل این ۴۱ سالی که سپاه و بسیج در هر غائله ای آمریکایی ها و شرارات را شکست داده است، این بار نیز شکست می دهیم.

جانشین فرمانده سپاه افزود: انسان عاقل  از یک سوراخ نباید بیشتر از یک بار گزیده شود، کسانی که خود را عقلا می دانند در طول این ۴۱ سال تلاش کرده اند که انقلاب اسلامی را نیش بزنند، ما نباید چیزی را که قبلا امتحان کرده ایم دوباره امتحان کنیم. کسانی که ادعای فهم می کنند جای تعجب دارد، مردم باید بصیرت داشته باشند.

فدوی گفت: به طور طبیعی ما وقتی میخواهیم یک غائله ای را که در کف خیابان درست شده است، در عین حال که اصل این غائله از شیطنت شیاطین است اما در آن خودی ها و مردم عادی  نیز حضور دارند، مردمی که برخی از برخی جهات رنج دیده هستند، ما باید می رفتیم که مردم اسیب نبینند هر چند که امکان آسیب رسیدن به ما از جانب شیاطین وجود داشته باشد.

وی با اشاره به مصاحبه فرماندار شهر قدس افزود: این فرماندار به چشم خود دیده بود که آنهایی که هجوم آوردند برای دزدی آمده بودند و موضوع بنزین و قیمت بنزین نبوده است و می خواستند از فرمانداری شهر ۷۰۰ هزار نفری دزدی کنند؛ مردم با بصیرت ما علی رغم  تمام گرفتاریهای خود، صبح شنبه فهمیدند که صف اعتراض به حق خود را در باره یک مشکل موجود از صف اشرار جدا کنند و جدا کردند و در قریب به اتفاق مناطق می دیدیم که اعتراض هایی می کردند که ر بطی به بنزین ندارد.

وی ادامه داد: ما خیلی از اینها را گرفتیم و از صدا وسیما نشان می دهیم بسیاری از این اشرار کسانی بودند که پرونده شرارت در سال های طولانی داشتند. چون جنایت و خباثت و دزدی کردند در حال فرار از کشور دستگیر شدند، مکالمه یکی از اینها با رفقای شرورش این بود «که اگر فرار نکنم مرا به خاطر کارهایی که مردم اعدام می کنند و اگر مرا دستگیر کنند همه شما را لو می دهم، باید مرا زودتر از کشور خارج کنید. »

داعش از فرصت ایجاد شده از اغتشاشات عراق استفاده کرد

وی در پاسخ به  سوالی درباره حمله داعش به شهر خانقین در مرز ایران و عراق نیز گفت: دعوای حق و باطل تمام نشدنی است، اگر جبهه عراق سرحال و آماده باشد، دشمن کاری نمی کند، (داعش) به لحاظ فرصتی که در اغتشاشات عراق پیش آمد، این اقدام را کرده است، برای اینکه این غائله خاتمه یابد، حشد الشعبی عراق ۱۰ شهید داده است.

حقوقدانان علل ناآرامی های اخیر را بررسی کنند

وی خصوص همایش حقوقدانان بسیجی نیز گفت: بسیجی ها در هر قشری که باشند می توانند مطابق با ترازهای انقلاب اسلامی عمل کنند  و مهم این است که پای کار بروند و در این صورت صد در صد موفق می شوند و در این صورت نیاز ما، بسیار زیاد است زیرا نواقص زیادی داریم؛ اکنون حقوقدانان؛ در حوادث اخیر اگر چه اشرار آن را به وجود آوردند، اما خسارات زیادی ایجاد شد، چرا باید خسارت ببیند، مگر  مسئولان نمی توانستند طوری اقدام کنند که مردم نیز مطلع باشند و این حوادث پیش نمی آمد، مانند یک موضوع سری عمل شده بود. نگران بودند که مردم مانند دفعه قبل در خانه های خود بنزین ذخیره کنند، مگر مردم می توانستند چند لیتر ذخیره کنند یا نگرانی بابت ایجاد آتش سوزی در خانه های مردم وجود داشت، مگر چند خانه آتش می گرفت؛ این همه خرابی که به واسطه اعتراضات ایجاد شد و هزاران هزار میلیارد خسارت به بار آمد، چه جوابی باید دهیم، حقوقدانان این امر را به عنوان یک کار حقوقی دنبال کنند که یک مسئول تصمیم غیر عاقلانه ای می گیرد و این تبعات را دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =