استاندارمازندران:باید با تمام توان در جهت ارتقای زندگی معلولان تلاش کرد

ساری- ایرنا- استاندار مازندران با اشاره به تلاش‎های دولت تدبیر و امید برای تصویب قانون جامع حمایت از حقوق معلولین تصریح کرد: باید با تمام توان در جهت ارتقای زندگی معلولان تلاش کرد.

احمد حسین زادگان روز چهارشنبه در همایش بزرگداشت روز معلول در سالن هلال احمر ساری ضمن تبریک روز جهانی معلولین گفت: معلولیت جسمی نقص نیست و آنچه آسیب‌رسان است معلولیت اذهان است.

وی با بیان اینکه ، مشکلات اجتماعی واقتصادی بقدری است که هرچقدر تلاش کنیم کافی نیست، افزود: در برهه‌ای از زمان هستیم که دولت بواسطه دشوارترین بحران های اقتصادی و نوسانات گوناگون سخت ترین شرایط موجود را تجربه می‌کند و در عین حال در تلاش است تا حداقل نیازهای معلولین را برآورده کند.
استاندار مازندران با اشاره به تلاش های دولت تدبیر و امید برای جامعه معلولین و تصویب قانون جامع حمایت از حقوق معلولین تصریح کرد: اگر جزئیات قانون به درستی رعایت شود بسیاری از توقعات برآورده می‌شود.

حسین زادگان با بیان اینکه خصلت های انسانی و عواطف وجودم را مدیون کار در بهزیستی می دانم ، افزود: اوضاع پیچیده سیاسی دهه هفتاد شرایطی را فراهم کرد تا در بهزیستی به عنوان یکی از معدود نهادهای غیرسیاسی حضور داشته باشم و بسیار خرسندم که بواسطه حضور در بهزیستی به پاک ترین، مظلوم‌ترین و معصوم ترین مردم جامعه خدمت‌رسانی کردم.
وی در پایان خواستار بکارگیری تمام توان و ظرفیت بهزیستی در جهت ارتقای سطح زندگی معلولین شد و گفت: از پتانسیل عظیم مردم در قالب خیرین، سمن ها و موسسات مردم نهاد و اجتماع محور کردن فعالیت ها غافل نشوید.

بنا بر امار بهزیستی مازندران ، ۵۸ هزار و ۸۱۰  معلول در استان تحت پوشش خدمات بهزیستی هستند که از این تعداد ۲هزار و ۹۲۴ نفر در ۶۶ مرکز روزانه خدمات،‌ علاوه بر مستمری و یارانه ماهیانه، کمک هزینه معیشتی نیز دریافت می کنند.

همچنین از مجموع معلولان تحت پوشش بهزیستی استان ۳۶ هزار نفر مستمری دریافت کرده و از این تعدادیک هزار و ۶۳۲معلول در ۲۶ مرکز شبانه روزی در سراسر مازندران خدمات دریافت میکنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =