نمایندگی مجلس جایگاهی برای کسب درآمد نیست

تهران- ایرنا- دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در نامه‌ای سرگشاده با انتشار نتایج یک نظرسنجی نوشت: امر نمایندگی در مجلس شورای اسلامی جایگاهی برای کسب درآمد و مانند آن‌ نیست.

به گزارش ستاد امر به معروف و نهی از منکر حجت الاسلام جلیل محبی در این نامه نوشته است: در روزهای گذشته، ثبت نام برای انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز شده است و چندی بعد ثبت نام کنندگان در معرض انتخاب ما قرار خواهند گرفت. همان طور که مشاهده می‌کنیم مشکلات بسیاری دامن‌گیر مردم و کشور است و سختی معاش به مردم فشار می‌آورد.

وی افزود: در این میان انتخاب ما و دقت در کسی که به او رای می‌دهیم، تاثیر بسیاری در فرهنگ ما دارد و همچنین اشخاصی که شرایط مناسب برای نمایندگی ملت را ندارند، نباید خود را در معرض قرار دهند. زیرا که امر نمایندگی نه تنها جایگاهی برای کسب درآمد، جایگاه اجتماعی و مانند آن‌ها که حتی جایگاهی برای انجام یک کار مشخص حکومتی مانند کارمند یک اداره دولتی نیز نیست.

محبی اضافه کرد: بنا بر مسلمات دینی، مردم مانند حاکمان و مسئولان زندگی می‌کنند و اگر در میان مردم، کجی و ناراستی و دروغ و دغل و کلاهبرداری وجود دارد به این علت است که برخی از مسئولان این گونه‌اند و آینه وار واقعیت درون حاکمیت را به نمایش می‌گذارند. از طرف دیگر خوبی­ های بین مردم نیز بازتاب نیکی بزرگان و اهل تقوی است که به جامعه سرریز می‌شود.
وی با استناد به روایتی از حضرت علی (ع) نوشت: این حکمت امیر مومنان علی علیه السلام که مردم، بیشتر از پدرانشان به حاکمانشان شباهت دارند (تحف العقول صفحه ۲۰۸) می‌تواند چراغ راهی برای ما در گام دوم انقلاب باشد و موجب گردد در انتخاب خادمانی که خود به خود الگوی ما خواهند شد، دقت بیشتری کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =