دانش‌آموزان دامغانی رهسپار اردوی راهیان نور شدند

سمنان- ایرنا- فرمانده سپاه ناحیه دامغان گفت: نخستین کاروان دانش‌آموزی دختران شرق استان سمنان با سه دستگاه اتوبوس از دامغان راهی اردوی راهیان نور شد.

سرهنگ محمدحسین تقی‌پور روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲ دستگاه اتوبوس شامل دانش آموزان شهر دامغان و امیریه و یک دستگاه از شهر شاهرود به صورت متمرکز از کانون امام خمینی (ره) دامغان اعزام شدند. 
وی اضافه کرد: در این سفر معنوی، سه راوی دفاع مقدس و سه مبلغ خانم همراه با این دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی اعزام‌ شدند. 
تقی پور اظهار داشت: کاروان پسران دامغانی در بهمن ماه امسال به اردوی راهیان نور اعزام می‌شود. 
وی به هدف از برگزاری این اردو اشاره کرد و گفت: انتقال فرهنگ ایثار و شهادت، ایجاد تعامل بین نوجوانان نسل امروز و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس از اهداف این اعزام است.
به گفته تقی پور، برنامه های فرهنگی، مسابقات مختلف هنری، توزیع بسته‌ و بروشورهای فرهنگی از دیگر برنامه های اردوی راهیان نور این شهرستان است.
وی خاطر نشان کرد: راهیان نور، فرصت طلایی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بیان رشادت های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به جوانان و نوجوانان نسل سوم و چهارم انقلاب است.
فرمانده سپاه ناحیه دامغان گفت: در این سفر چهار روزه، دانش آموزان از مناطق عملیاتی هویزه، فتح المبین، اروندکنار و شلمچه بازدید می‌کنند.
حدود ۱۴ هزار دانش آموز دامغانی در ۶۵۰ کلاس درس و زیر نظر یک هزار و ۱۸۰ فرهنگی از پیش دبستانی تا پایه دوازدهم، در ۱۰۷ مدرسه، به تحصیل مشغول هستند.