۱۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۷:۴۵
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83579937
۰ نفر

برچسب‌ها

کمک ۴۰۰ میلیون ریال خیریزدی برای آزادی زندانیان

یزد - ایرنا - مدیرعامل ستاد دیه استان یزد گفت: « ابوالقاسم بیگی یزدی » از خیران نیکوکار با مراجعه به این تشکل ۴۰۰ میلیون ریال به صورت نقدی برای آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد کمک کرد.

اسلام افشون روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این کمک طبق مقررات و نظارت ستاد دیه برای آزادی زندانیان واجد شرایط صرف می‌شود.

وی به اهمیت همکاری مردم با ستاد دیه اشاره کرد و تداوم همراهی و حمایت  افراد خیر را در راستای آزادی زندانیان و  این عمل خداپسندانه خواستار شد.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل ستاد دیه استان یزد پیشتر گفته بود: در سال‌جاری ۱۴۱ نفر از زندانیان جرایم مالی غیرعمد این استان با حمایت و همراهی مردم نوعدوست و خیرخواه از زندان آزاد شدند.

 افشون افزود: برای آزادی این افراد ۳۲ میلیارد ریال توسط مردم به ستاد دیه کمک شد تا زمینه آزادی زندانیان واجد شرایط فراهم شود.

وی ادامه داد: هم‌اکنون ۲۵۰ نفر به جرم جرایم مالی غیرعمد در استان  زندانی هستند که برای آزادی آنان ۲۳۰ میلیارد ریال کمک‌های مردمی نیاز هست  امیدواریم با حمایت خیران، زمینه رهایی این افراد فراهم شود.

زندانیان جرایم غیرعمد شامل محکومان به پرداخت دیه ناشی از تصادف و حوادث کارگاهی، مهریه و نفقه و بدهی‌مالی هستند.

حدود چهار هزار نفر در استان در زندان بسر می‌برند که اتهام ۸۵ درصد آنها در ارتباط با مواد مخدر است و تلاش‌ها برای پذیرش این افراد در زندان استان‌های مربوطه ادامه دارد.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد آنها در ۲۱ شهر و بقیه در مناطق روستایی و عشایری و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =