داوطلبی ۴۵ یزدی برای شرکت در انتخابات مجلس

یزد- ایرنا- سه روز گذشته ۴۵ نفر در چهار حوزه انتخابیه استان یزد برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که دوم اسفند ماه سال ۹۸ برگزار می‌شود، ثبت نام کردند که از این تعداد ۲۲ نفر مربوط به روز سه‌شنبه است.

سیدمهدی طلایی مقدم، دبیر ستاد انتخابات استان یزد سه شنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۲۶ نفر در حوزه انتخابیه یزد ، اشکذر و بخش ندوشن ثبت نام کردند.

وی اضافه کرد: در حوزه انتخابیه تفت و میبد هشت نفر و در حوزه انتخابیه مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد ۹ نفر داوطلب شدند.

طلایی مقدم اظهار داشت: همچنین تعداد داوطلبان در حوزه انتخابیه اردکان به ۲ نفر رسید که مجموع ثبت نام کنندگان  در سه روز اخیر  ۴۵ نفر است.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد  یادآور شد: ثبت‌نام داوطلبان از ۱۰ آذرماه آغاز شد و تا ۱۶ ماه جاری ادامه دارد و داوطلبان می‌توانند از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ برای ثبت‌نام به ستاد انتخابات وزارت کشور، سفارت‌خانه جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و فرمانداری‌های ‌مرکز چهار حوزه انتخابیه در استان مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه  برای برگزاری انتخابات مجلس در استان یزد ۷۵۵ شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده است، گفت: تعداد شعبه های اخذ رای در انتخابات اسفند ماه در این استان نسبت به دوره قبلی همین انتخابات ۴.۶ درصد افزایش دارد.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد عوامل دخیل در چهار حوزه انتخابات استان در حال حاضر را یک هزار و ۳۰۰ نفر ذکر کرد و گفت: تا زمان برگزاری انتخابات، این رقم به بیش از هشت هزار نفر خواهد رسید.

مجلس شورای اسلامی ۲۹۰ نماینده دارد که دوره نمایندگی آنها چهار سال است.

شرایط داوطلبی برای ثبت نام در مجلس حداقل ۳۰ و حداکثر ۷۵ سال ،دارای مدرک کارشناسی ارشد و تابعیت جمهوری اسلامی  است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =