۱۱۹ کرمانشاهی برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند

کرمانشاه- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات کرمانشاه اعلام کرد که تا پایان سومین روز نام‌نویسی داوطلبان حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۱۱۹ نفر در استان ثبت‌نام کردند.

بهرام سلیمانی سه شنبه شب در گفت وگو با ایرنا، اظهارداشت: سومین روز از نام نویسی از داوطلبان حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ساعت هشت صبح امروز همزمان با سراسر کشور در ۶ فرمانداری کرمانشاه، پاوه، اسلام آبادغرب، کنگاور، قصرشیرین و سنقروکلیایی آغاز شد و تا ساعت ۱۸ ادامه داشت.

وی با اشاره به اینکه امروز ۴۸ نفر برای حضور در انتخابات نام نویسی کردند، افزود: تاکنون ۱۱۸ نفر در ۶ حوزه موجود در استان نام نویسی کردند که از این تعداد ۱۰۵ نفر مرد و ۱۴ نفر زن هستند.
دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه توضیح داد: در حوزه انتخابیه کرمانشاه ۷۱ نفر، ۱۳ نفر در حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر، ۱۰ نفر در حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو، ۱۰ نفر در حوزه انتخابیه قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب، هشت نفر در حوزه انتخابیه سنقروکلیایی و هفت نفر در حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین ثبت نام کردند.

سلیمانی افزود: از مجموع ثبت نامی ها ۱۶ نفر دارای مدرک دکتری، ۹۰ نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد، ۱۰ نفر دارای مدرک کارشناسی و سه نفر نیز دارای تحصیلات حوزوی هستند.
وی یادآور شد: از میان کاندیداهای ثبت نامی ۶ نفر سابقه نمایندگی مجلس داشته و ۲۹ نفر نیز به عنوان داوطلب در ادوار مختلف انتخابات حضور داشته اند.

زمان ثبت نام از داوطلبان از ساعت هشت صبح دهم آذر ماه آغاز و تا ساعت ۱۸ روز شنبه شانزدهم آذرماه ادامه خواهد یافت.

فرمانداری های کرمانشاه، اسلام آبادغرب، کنگاور، قصرشیرین، پاوه و سنقروکلیایی که به عنوان مرکزیت حوزه های انتخابی استان انتخاب شده اند، کار نام نویسی از نامزدهای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارند.

در حوزه انتخابیه کرمانشاه سه نماینده، در حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو یک نماینده، در حوزه انتخابیه قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل‌ذهاب یک نماینده، در حوزه انتخابیه اورامانات (روانسر، پاوه، ثلاث باباجانی و جوانرود) یک نفر، در حوزه انتخابیه کنگاور، هرسین و صحنه یک نماینده و در حوزه سنقروکلیایی نیز یک نماینده راهی صحن مجلس شورای اسلامی خواهند شد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۳ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است و هشت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.