۴۲ نفر تا پایان روز سوم ثبت‌نام در زنجان داوطلب نمایندگی مجلس شدند

زنجان- ایرنا- مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و دبیر ستاد انتخابات استان زنجان گفت: تا پایان روز سوم ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۴۲ نفر از این استان ثبت نام کردند.

خیرالله ترخانی شامگاه سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: ثبت‌نام از داوطلبان از یکشنبه / ۱۰ آذر/ آغاز شده که طی روزهای اول تا سوم به ترتیب ۱۵ ، ۱۰ و ۱۷ نفر ثبت‌نام کرده و مجموع داوطلبان در پایان روز سوم به ۴۲ نفر رسید.

وی خاطرنشان کرد: ۴۱ نفر از داوطلبان، آقا و یک نفر خانم است.

ترخانی افزود: ۲۵ نفر از حوزه انتخابیه زنجان و طارم، ۶ نفر از حوزه ابهر، خرمدره و سلطانیه، ۲ نفر از ماهنشان و ایجرود و ۹ نفر نیز از حوزه خدابنده، داوطلب نمایندگی مردم استان در مجلس شورای اسلامی شده‌اند.

دبیر ستاد انتخابات استان زنجان با بیان اینکه تا کنون هیچکدام از نمایندگان فعلی استان، داوطلب نمایندگی مجلس نشده‌اند، گفت: تا پایان روز سوم، چهره سرشناسی از استان زنجان برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام نکرده است.

وی افزود: در صورتی که داوطلبان در ستاد انتخابات وزارت کشور ثبت‌نام کنند نیز اسامی آن‌ها در آمار استان، مشخص می‌شود.

ترخانی تصریح کرد: خوشبختانه تا این لحظه هیچ مشکل خاصی در روند ثبت‌نام وجود نداشته و این فرآیند در آرامش ادامه دارد.

ثبت‌نام تا ۱۶ آذر ادامه داشته و داوطلبان نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ تا ۱۸ می‌توانند با مراجعه به حوزه‌های اصلی مستقر در فرمانداری‌های زنجان، ابهر، خدابنده و ماهنشان نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، دوم اسفند سال جاری برگزار می‌شود.

استان زنجان پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =