۱۵ نفر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان بوشهر ثبت نام کردند

بوشهر- ایرنا- سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهرگفت:همزمان با سومین روز از ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۱۵ نفر نام خود را در مراکز چهارگانه حوزه های انتخابیه این استان ثبت کردند.

خسرو دهقانی یکشنبه شب در گفت‌وگو با ایرنا با بیان اینکه حوزه دشتی و تنگستان امروز ثبت‌نامی نداشته است افزود: از این شمار ۹ نفر در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه، دیلم، چهار نفر دشتستان و ۲ نفر در کنگان، دیر، جم و عسلویه ثبت‌نام کردند.

وی اضافه کرد: از مجموع افراد ثبت‌نام  شده ۱۴ نفر مرد و یک نفر زن هستند.

دهقانی ادامه داد:جمع ثبت‌نام نهایی داوطلبان تا پایان روز سوم در چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر ۴۷ نفر هستند که از این شمار ۴۱ نفر مرد و ۶ نفر زن هستند.

وی بیان کرد: براین اساس تاکنون ۲۳ نفر در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم، هشت نفر در کنگان، دیر، جم و عسلویه، ۶ نفر در حوزه دشتی و تنگستان  و ۱۰ نفر در دشتستان برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند.

وی ادامه داد: ۱۱ نفر از داوطلبان بین ۳۰ تا ۳۵سال، ۱۴ نفر ۳۶ تا ۴۰ سال، هفت نفر ۴۶ تا ۵۰ سال ، ۱۲ نفر ۵۱ تا ۵۵ سال، ۲ نفر ۴۱ تا ۴۵ سال و یک نفر ۵۶ تا ۶۰ سال سن دارند.

سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: ۲ نفر از افراد ثبت نام شده دارای سابقه نمایندگی و ۱۰ نفر دارای سابقه داوطلبی در دوره‌های گذشته هستند.

دهقانی اضافه کرد: به لحاظ تحصیلات نیز ۳۶ نفر فوق لیسانس ،چهار نفر لیسانس، چهار نفر دکترا و سه نفر دارای تحصیلات حوزوی هستند.

وی گفت: به لحاظ گروه شغلی نیز ۲۳ نفر کارمند، پنج نفر فرهنگی، یک نفر پزشک، چهار نفر بازنشسته ،سه نفر شغل آزاد، یک نفر وکیل و بقیه نیز دارای سایر مشاغل هستند. 

استان بوشهر با یک میلیون ۱۶۳ هزار نفر جمعیت و ۱۰ شهرستان دارای چهار کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

حوزه های انتخابیه استان بوشهر در انتخابات مجلس شورای اسلامی شامل " بوشهر، گناوه و دیلم" با مرکزیت فرمانداری بوشهر، "دشتستان" با مرکزیت فرمانداری دشتستان، " دشتی و تنگستان" با مرکزیت فرمانداری دشتی، " کنگان، دیر، جم و عسلویه" با مرکزیت فرمانداری کنگان است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =