تعداد داوطلبان انتخابات مجلس استان تهران به ۸۵۵ نفر رسید

تهران- ایرنا- معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت: تعداد کل ثبت‌نام کنندگان استان تهران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در سه روز گذشته از آغاز فعالیت ستادهای انتخاباتی این استان، به ۸۵۵ نفر در مجموع رسید.

شکرالله حسن بیگی روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از میان تعداد کل ثبت نام کنندگان طی این سه روز، ۷۶۲ نفر در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس برای انتخابات ثبت نام کرده اند.

وی یادآورشد: تعداد کل ثبت نام کنندگان حوزه انتخابیه پاکدشت به ۶ داوطلب و حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه به ۱۶ نفر می رسد.

حسن بیگی اظهارداشت: از حوزه انتخابیه رباط کریم و بهارستان ۲۱ داوطلب و از حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک ۲۱ نفر برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده اند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت: از حوزه انتخابیه شهریار، قدس و ملارد نیز طی سه روز گذشته از آغاز فعالیت ستادهای انتخاباتی ۲۳ نفر ثبت نام کرده اند.

وی همچنین گفت: ۶ نفر نیز از اقلیت های دینی برای انتخابات مجلس یازدهم تاکنون ثبت نام کرده اند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفند همزمان در سراسر کشور برگزار می شود و استان تهران صاحب ۳۵ کرسی در قوه مقننه است که ۳۰ کرسی آن برای حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و مابقی برای سایر شهرستان ها محسوب می شود

همزمان با این دوره از انتخابات، انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان نیز برگزار خواهد شد و استان تهران نیز در این زمینه سه نماینده انتخاب خواهد کرد و ثبت نام نامزدهای این مجلس نیز از روز جمعه ۱۵ آذرماه آغاز می شود.

داوطلبان برای ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی به ساختمان شماره ۲ فرمانداری تهران واقع در خیابان مطهری خیابان علی اکبری روبروی کوچه تیرداد مراجعه کنند.

همچنین داوطلبان برای ثبت نام انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان به ساختمان اصلی فرمانداری تهران مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =