پویایی صنعت فرش قم باوجود مشکلات تحریم حفظ‌شده است

قم – ایرنا – رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: باوجود تمام مشکلات ایجادشده در سال‌های بعد از تحریم، صنعت فرش استان پویایی و بالندگی خود را حفظ و تقویت کرده است.

محمود سیجانی عصر سه‌شنبه در جلسه کارگروه فرش قم با اشاره به مزیت شانزدهمین نمایشگاه فرش استان قم تصریح کرد: نمایشگاه فرش قم یکی از مهم‌ترین نمایشگاه این صنعت در سطح کشور است.

وی بیان کرد: نمایشگاه فرش استان قم به دلیل ظرفیت‌های بزرگی که در آن شکل‌گرفته قابل‌رقابت با نمایشگاه فرش دستباف استان تهران است.

وی خاطرنشان کرد: استقبال تجار و فعالان صنعت فرش داخلی و خارجی برای حضور و برپایی غرفه در نمایشگاه فرش دستباف قم قابل‌توجه و امیدبخش است.

سیجانی با اشاره به انتخابات اتحادیه فرش دستباف قم نیز گفت: اعضای جدید اتحادیه فرش قم از مسئولان سابق این اتحادیه جوان‌تر هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: تا پایان شهریورماه سال جاری، پنج هزار و ۶۶۴ قالی‌باف قمی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرارگرفته‌اند.

علی‌اصغر دادخواه اضافه کرد: بعد از سال ۹۲ و مشکلات ارزی و بودجه‌ای کشور، مشکلات زیادی در ادامه بیمه قالی‌بافان استان قم ایجادشده است.

وی خاطرنشان کرد: برای حل مشکل بیمه قالی‌بافان، فعالان این صنعت باید تحت حمایت دولت در پرداخت حق بیمه قرار بگیرند.

شانزدهمین نمایشگاه فرش قم عصر امروز طی آیینی آغاز به کار کرد. این نمایشگاه تا ۱۶ آذرماه ۹۸ در انتهای خیابان امام موسی صدر(خاکفرج) محل دائمی نمایشگاه‌های استان قم از ساعت ۱۵ تا ۲۱ پذیرای عموم است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =