۱۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۴
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83579698
۰ نفر

برچسب‌ها

شانزدهمین نمایشگاه فرش قم گشایش یافت

قم-ایرنا- شانزدهمین نمایشگاه فرش قم عصر سه‌شنبه طی آیینی با حضور بهرام سرمست استاندار قم، فرشته دست‌پاک رئیس مرکز ملی فرش ایران و جمعی از فعالان و صادرکنندگان فرش دستباف در محل نمایشگاه دائمی استان آغاز به کار کرد.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف قم در این آیین با انتقاد از تولید بی‌ضابطه فرش ماشینی شبیه‌سازی‌شده به نام فرش دستباف قم گفت: بابی توجهی‌های صورت گرفته فرش ماشینی شبیه‌سازی‌شده بانام فرش قم در ابعاد گسترده تولید و عرضه می‌شود.

احمد رجبیان ادامه داد: شبیه‌سازی فرش ماشینی به‌جای فرش دستباف قم، معضل و مشکل اصلی این صنعت در استان است.

وی خاطرنشان کرد: کارخانه‌های داخلی و برخی شرکت‌های چینی به‌صورت گسترده فرش‌های ماشینی خود را به نام فرش دستباف قم تولید و به فروش می‌رسانند.

رجبیان تصریح کرد: برای جلوگیری از تخلف در عرضه فرش شبیه‌سازی‌شده ماشینی به‌جای فرش اصیل قم، نشان و شناسنامه مشخصی برای فرش قم معرفی شود.

رئیس اتحادیه فرش دستباف قم نیز بیان کرد: فرش دستباف استان دارای برند ویژه جهانی است اما شبیه‌سازی‌های انجام‌شده اصالت این صنعت را با مخاطره همراه کرده است.

هادی راد ادامه داد: فرش‌های بافت مشابه ماشینی، مشکل و معضل واقعی در مسیر ادامه حیات فرش دستباف قم به وجود آورده است.

وی اضافه کرد: نهادهای قضایی باید در برابر جعل نشان فرش دستباف قم توسط برخی واحدهای فرش ماشینی ورود پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: درصورتی‌که تسهیلات ارائه‌شده در بخش فرش دستباف افزایشی‌اید، ظرفیت برای بالندگی این صنعت در استان قم بسیار زیاد است.

وی افزود: بیمه قالی‌بافان از نگرانی‌ها و دغدغه‌های اصلی فعالان این صنعت است که باید در سطح کلان برای آن تدابیر لازم اندیشیده شود.

این نمایشگاه تا ۱۶ آذرماه ۹۸ در انتهای خیابان امام موسی صدر(خاکفرج) محل دائمی نمایشگاه‌های استان قم از ساعت ۱۵ تا ۲۱ پذیرای عموم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =