شمار داوطلبان انتخابات مجلس در خراسان جنوبی به ۱۵ نفر رسید

بیرجند - ایرنا - رییس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: شمار داوطلبان نامزدی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه این استان به ۱۵ نفر رسید.

ناصر خوش خبر شامگاه سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هفت نفر از این تعداد در سومین روز نام‌نویسی داوطلبان، ثبت‌نام کردند.

وی تصریح کرد: تمامی داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس یازدهم که تا پایان وقت ثبت‌نام امروز سه شنبه (۱۲ آذر) مراجعه کرده‌اند، مرد هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: حوزه انتخابیه قاینات و زیرکوه با ۶ نفر متقاضی، بیشترین مراجعه برای ثبت‌نام را داشته و کمترین میزان مراجعه هم مربوط به حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه به تعداد یک نفر است.

وی افزود: تعداد مراجعات به ثبت رسیده در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف پنج نفر و در حوزه انتخابیه فردوس، طبس، سرایان و بشرویه ۶ نفر است.

خوش خبر درباره میزان تحصیلات داوطلبان هم گفت: از مجموع افراد نام‌نویسی شده یک نفر لیسانس، ۱۰ نفر فوق لیسانس و چهار نفر مدرک دکترا دارند.

وی اظهار داشت: همچنین از مجموع افرادی که تا این لحظه ثبت‌نام آنان نهایی شده، پنج نفر سابقه داوطلبی و سه نفر سابقه نمایندگی دارند، هفت نفر از این افراد زیر ۵۰ سال و هشت نفر بالای ۵۰ سال سن دارند.

رییس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۱۸ روز شنبه ۱۶ آذر ادامه دارد، از داوطلبان خواست نام‌نویسی را به روزهای آخر موکول نکنند.

نام‌نویسی داوطلبان نامزدی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از روز یکشنبه دهم آذر آغاز شد و در نخستین روز، هشت داوطلب در حوزه‌های انتخابیه خراسان جنوبی ثبت‌نام کردند که چهار نفر برای حوزه انتخابیه «بیرجند، درمیان و خوسف» و سه نفر نیز در حوزه انتخابیه «قاینات و زیرکوه» ثبت‌نام کردند.

همچنین از این تعداد یک نفر از طریق ستاد انتخابات کشور برای حوزه انتخابیه «فردوس، طبس، سرایان و بشرویه» ثبت‌نام کرد.

دومین روز نام‌نویسی داوطلبان در حالی سپری شد که هیچ داوطلبی برای ثبت‌نام در حوزه‌های انتخابیه خراسان جنوبی اقدام نکرد.

حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه در ۲ روز گذشته داوطلب نامزدی نداشت و در سومین روز یک نفر از این حوزه وارد عرصه انتخابات مجلس یازدهم شد.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان و چهار حوزه انتخابیه شامل «بیرجند، درمیان و خوسف»، «قاینات و زیرکوه»، «نهبندان و سربیشه» و «فردوس، طبس، سرایان و بشرویه» دارد که داوطلبان در این استان می‌توانند از ساعت ۸ تا ۱۸ هر روز به فرمانداری‌های بیرجند، قاینات، فردوس و نهبندان مراجعه کنند.

هر کدام از این حوزه‌های انتخابیه در حال حاضر یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

خبرها حاکی است بیشترین چهره‌های شاخص در خراسان جنوبی از حوزه انتخابیه قاینات و زیرکوه ثبت‌نام کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =