تناقض‌گویی ترامپ درباره ناآرامی ها در ایران

تهران- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا دقایقی پس از آنکه در کنفرانسی خبری بر عدم حمایت از ناآرامی ها در ایران تاکید کرد، در پیامی توئیتی حمایت خود را از این ناآرامی ها اعلام کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سه‌شنبه شب در کنفرانس خبری مشترک با امانوئل مکرون همتای فرانسوی خود در حاشیه نشست سران ناتو در لندن گفت که واشنگتن از ناآرامی ها در ایران حمایت نمی‌کند.

ترامپ در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه "آیا ایالات متحده از اعتراض ها در ایران حمایت می‌کند"، گفت: قصد ندارم در این باره اظهار نظر کنم، اما پاسخ «نه» است، اما نمی‌خواهم درباره آن اظهار نظر کنم.

دقایقی پس از این اظهارات، اما ترامپ پیامی در حساب رسمی توئیتر خود منتشر کرد که اغتشاشگران در ایران را "شجاع" توصیف و حمایت آمریکا از آن‌ها را اعلام می‌کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در این پیام نوشت: ایالات متحده آمریکا از مردم شجاع ایران که برای آزادی خود تظاهرات می‌کنند، حمایت می‌کند. ما در دولت ترامپ [از آن‌ها حمایت] کرده‌ایم، و همواره خواهیم کرد.

ترامپ همچنین در کنفرانس خبری مشترک با جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا بر حمایت واشنگتن ازناآرامی ها در ایران تاکید کرد و گفت که منظور او از عدم حمایت، "حمایت مالی" بوده است.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: ما قطعا از آن‌ها حمایت می‌کنیم و از ابتدا هم کرده‌ایم. سوالی که پرسیده شد آیا ما حمایت می‌کنیم، من فکر کردم [منظور] مالی است؛ ما حمایت [مالی] نکرده‌ایم و نمی‌دانم که اصلا از ما خواسته شده که واقعا حمایت مالی کنیم... اگر کسی درخواست کند، شاید [کمک مالی] انجام دهیم.
وی با یادآوری اینکه ما از آن‌ها (اغتشاش‌گران) به صورت بسیار بسیار جدی حمایت می‌کنیم، مدعی شد: مردمی که در ایران تظاهرات می‌کنند، به دنبال آزادی خودشان هستند و ما کاملا پشتیبان آن‌ها هستیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =