نخستین دوره لیگ فوتبال کودکان کار در پایتخت برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- معاون مردان سازمان ورزش شهرداری تهران از برگزاری نخسین دوره لیگ فوتبال کودکان کار خبر داد و گفت: قرعه کشی این دوره از مسابقات با حضور ۳۲ تیم برگزار شد.

حیدر سلیمانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  نخستین دوره مسابقات فوتبال لیگ کودکان کار مناطق ۲۲ گانه شهر تهران  از ۲۰ آذر ماه به میزبانی منطقه ۱۲ برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این رقابت‌ها به صورت گروهی و حذفی ادامه خواهد داشت بیان کرد: این مسابقات به میزبانی ورزشگاه هرندی (منطقه ۱۲) و با مشارکت مناطق ۴ و ۷ برگزار که پیش بینی شده این رقابت ها به مدت یک ماه ادامه داشته باشد.

معاون مردان سازمان ورزش شهرداری تهران ادامه داد: این رقابت‌ها در رده سنی ۱۲ تا ۱۴ سال برگزار می شود که در نهایت ۳ تیم برتر در پایان مسابقات معرفی خواهند شد.

به گفته سلیمانی در مسابقات فوتبال کودکان کار حدود ۴۸۰ ورزشکار پسر شرکت دارند.

وی هدف از برگزاری این رقابت‌ها را کشف استعدادها و معرفی آنها به آکادمی باشگاههای لیگ برتری از جمله پیکان، استقلال، پرسپولیس، سایپا، راه آهن و تیم های دسته یکی تهران اعلام کرد.

معاون مردان سازمان ورزش شهرداری تهران همچنین از برگزاری مسابقات فوتبال محلات شهر تهران خبر داد و گفت:‌ این رقابت‌ها به عنوان جام شهدای محلات از ابتدای آذرماه در سطح پایتخت آغاز شده که نوجوانان پسر کمتر از ۱۶ سال در آن شرکت دارند.

وی گفت: این رقابت‌ها تا اواخر دی ماه ادامه خواهد داشت و در نهایت ۲۲ تیم منتخب مناطق پایتخت در قالب پهنه تهران با یکدیگر به رقابت می پردازند.

۲۰مجموعه ورزشی پایتخت برای معلولان مناسب سازی می‌شود

معاون مردان سازمان ورزش شهرداری تهران اضافه کرد: در جلسه ای که میان اعضای شورای اسلامی شهر تهران انجام شده، در نظر داریم تا با مناسب سازی ۲۰ مجموعه را تا پایان آذر ماه برای قشر معلول و سالمند مناسب سازی کنیم.

وی با بیان اینکه تا کنون ۸ مجموعه مناسب سازی شده افزود: به مناسبت هفته معلولان (۱۰تا ۱۵ آذرماه) مسابقات ورزشی در مجموعه شوشتری منطقه ۲ برگزار و ۱۲۰ ورزشکار در رشته های دارت، بوچیا، بهکاپ و پرتاب حلقه با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =