گزیده گفتن از ویژگی‌های برنامه‌های رادیویی است

تهران- ایرنا- معاون صدا سازمان صدا و سیما، گفت: برنامه سازان رادیو پیام با توجه به ماموریت این شبکه که گزیده گفتن و تولید قطعات کوتاه است بایستی آشنا باشند چرا که ما در این حوزه مسابقه ویژه‌ای برای تهیه کنندگان داریم و آنها باید بیشتر از ساختارهای نوین استفاده کنند.

حمید شاه‌آبادی به مناسبت ۲۶ سالگی تاسیس شبکه رادیویی پیام و آیین اختتامیه پویش ملی «راهی شویم»، اظهار داشت: رادیو پیام رادیویی است که بیشتر مردم  از آن استفاده می کنند و حضورمدر این دورهمی قدرشناسی و تشکر از زحمت های دوستان و همکاران در رادیو پیام است.

وی ادامه داد: از جمله این کارها می‌توان به همین پویش‌ها اشاره کرد، اگر می‌خواهیم حال و هوای مردم را بهتر کنیم باید از مهمترین سرمایه‌های سرزمین پهناور ایران استفاده کنیم چراکه ایران مملو  از مردم خونگرم، اقوام و قومیت های گوناگون گویش‌ها و لهجه‌های مختلف  با آداب و سنت های متنوع است  وشما تلاش کردید با پویش راهی شویم  مردم را با جای جای ایران آشنا کنید.

معاون صدا، افزود: از دوستان خود در  پلیس راهور و نیروی انتظامی در معرفی بیشتر شبکه تلاش می کنند تشکر کنم. باید توجه داشته باشیم که موسم سفر فقط برای نوروز و تابستان نیست بلکه کشور ما ایران سرشار از امکانات و فضای دیدنی و دارای آب و هوای متنوعی است،میتوانیم با تهیه برنامه کوتاه پیام خود را به گوش مردم برسانیم.

شاه‌آبادی اظهار کرد: برنامه سازان رادیو پیام با توجه به ماموریت این شبکه که گزیده گفتن و تولید قطعات کوتاه است بایستی آشنا باشند چراکه ما در حوزه رادیو پیام مسابقه ویژه‌ای برای تهیه کنندگان داریم و آنها باید بیشتر از ساختارهای نوین استفاده کنند.

وی با بیان اینکه هنر برنامه سازان باید دقیق باشد تصریح کرد: در ساخت برنامه های کوتاه از مباحث تکراری خودداری کرده و از فرصت ها استفاده کنیم ؛ نباید ادبیات رادیو پیام برای ۱۰ سال قبل باشد بلکه بروز باشیم  و خلاقیت و نوآوری در برنامه سازی داشته باشیم و پیام برنامه ها هدفمند باشد.

شهرام ملازاده مدیر شبکه رادیویی پیام نیز در این نشست گفت: رادیو پیام با قدمت ۲۵ ساله رسانه‌ای خویش در عر صه رسانه‌های شنیداری کشور توانسته با بهره گیری از ظرفیت‌های موجود جایگاه بسیار مطلوبی را در بین مخاطبان رسانه ملی کسب کرده طبق نظر سنجی‌های انجام شده درصد بسیار بالایی از شنوندگان شنیداری در کشوررا به خود اختصاص داده است.

وی افزود: این رادیو در زمانی که تاسیس شد با توجه به نیازهای جامعه به فضاهای سرگرمی و ضرورت اطلاع رسانی به موقع، ترکیبی بود از اخبار و موسیقی و با توجه به شرایط روز رسانه ای است که بتواند با الزامات روز و نیازهای مخاطب خودش را تطبیق دهد.

سیدتیمور حسینی، رئیس پلیس راهِ راهورناجا گفت: فاخر بودن و کلاس خاص وجه تمایز رادیو نسبت به تلویزیون است ما با رادیو خاطرات زیادی دارم وقتی قصه ظهر جمعه را می‌شنوم تمام وجودم حال و هوای خاصی پیدا می کند و راه شب را که می‌شنوم تمام وجودم پر از احساس می شود.

وی عنوان کرد: در جنگ تحمیلی من در پشت بام خانه مان که در کرمانشاه بود شب بخیر کوچولو را گوش می کردم شاید باور نکنید رادیو تنها همنشینی بود که می‌توانستیم با کمک او آن فضا را تحمل کنیم.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =