معاون وزیرجهاد: ۳ میلیون تن ذرت و کنجاله ذخیره شده است

ساری- ایرنا- معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۳ میلیون تن ذرت و کنجاله ذخیره داریم، گفت که از این مجموع ۲ میلیون تن ذرت و یک میلیون تن کنجاله سویا است.

مرتضی رضایی، شامگاه سه شنبه در حاشیه برگزاری همایش علمی صنعت طیور در مجموعه ساوانا گلوگاه در جمع خبرنگاران افزود: علاوه بر نهاده های ذرت و کنجاله سویا، ویتامین ها و ریز مغذی ها هم در بازار و هم ذخایر به اندازه کافی وجود دارد و نگرانی در این بخش وجود ندارد.

رضایی با اشاره به رشد ۱۰ درصدی تولید گوشت مرغ در کشور افزود: اگر با توجه به تصمیمات مقامات عالی نظام ارز ۴۲۰۰ هزار تومانی فراهم شود، قطعا" این تولید افزایش خواهد یافت.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی درباره اینکه مهمترین دغدغه تولیدکنندگان بخش طیور، ارزان و گران شدن قیمت گوشت است؛ یادآور شد: باید در این بخش تلاش شود تا مدیریت یکسان حاکم شود، ضمنا از سال گذشته تقریبا" نوسانات قیمت مرغ در بازار به حداقل رسیده است.

رضایی ، سرانه مصرف گوشت هر ایرانی را ۳۰ کیلوگرم اعلام کرد و گفت: اکنون گوشت مرغ به عنوان ارزان ترین، اصلی ترین و با کیفیت ترین غذا در بین مردم ما جا باز کرده است و با استقبال مردم روبرو است.

وی با اشاره به اینکه صنعت طیور از بزرگترین صنعت در کشور است که تماما" به صورت خصوصی اداره می شود،افزود: برای ساماندهی و سازماندهی در بخش صنعت طیور تاکنون ۱۶ هزار واحد گوشتی در سامانه سماسد ثبت نام کردند که یک یا چند دوره در سال جوجه کشی دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =