عابران پیاده در راس بیشترین تلفات حوادث رانندگی در مهاباد

مهاباد- ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مهاباد گفت: بیشترین تلفات حوادث رانندگی درون شهری مهاباد مربوط به عابران پیاده است.

سرهنگ احمدعلی کاظمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون سه نفر از عابران پیاده در حوادث رانندگی مختلف در این شهر جان خود را از دست دادند که این تعداد نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد کاهش یافته است.

وی در خصوص تصادف‌های منجر به جرح نیز گفت: امسال تصادف‌های جرحی نیز در معابر و خیابان‌های درون شهری مهاباد در مقایسه با سال گذشته یک درصد کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: بیشتر تصادف‌های درون شهری میان خودروها و عابران پیاده ناشی از رعایت نکردن حق تقدم و توجه نکردن به جلو از سوی رانندگان است که آن هم به دلیل استفاده از تلفن همراه، صحبت با دیگر سرنشینان، خوردن و آشامیدن، توجه بیش از اندازه به اطراف و حواس پرتی است.

سرهنگ کاظمی با اشاره به اینکه روزانه بیش از ۳۰ مورد گزارش تصادف در این شهر ثبت می‌شود اظهار داشت: خط‌کشی معابر و ترسیم علایم هشداری در بسیاری از خیابان‌های این شهر نیازمند نوسازی است و در آستانه بارش‌های زمستانی این امر باید به زودی محقق شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۲ هزار گواهینامه در این شهرستان صادر شده است افزود: در همین مدت هشت هزار دستگاه خودرو جدید نیز تعویض پلاک شده و بیش از ۸۰۰ دستگاه موتورسیکلت به ناوگان حمل و نقلی این شهرستان اضافه شده است.

وی با اشاره به اینکه در برخی از میدان‌ها و خیابان‌های اصلی مهاباد پارک خودروها به صورت غیرقانونی (دوبل) صورت می‌گیرد، ادامه داد: پلیس راهنمایی و رانندگی مهاباد هم‌اکنون به حداقل هشت دوربین کنترل ترافیکی در این شهر نیاز دارد تا اعمال قانون در این موارد بهتر انجام شود.

سرهنگ کاظمی با اشاره به درخواست شهروندان مبنی بر افزایش تردد خودروهای فاقد پلاک نیز افزود: ۳۰ دستگاه خودرو بدون پلاک طی یک ماه گذشته توسط ماموران راهنمایی و رانندگی این شهرستان شناسایی و پس از توقیف روانه پارکینگ شده است.

این شهرستان ۲۳۷ هزار نفری دارای بیش از ۱۱۰ هزار دستگاه خودرو و سایر وسایل نقلیه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =