استاندار اصفهان: نخبگان از هیچ‌ چیز، همه چیز می‌سازند

اصفهان - ایرنا - استاندار اصفهان گفت: نخبگان واقعی قادرند از هیچ چیز، همه چیز بسازند و کارهای بزرگ انجام دهند.

عباس رضایی عصر سه‌شنبه در نشست هم‌اندیشی با نخبگان و استعدادهای برتر استان اظهار داشت: البته لازمه این امر، هدفمندبودن و برنامه‌ریزی درست و منطقی است و همواره باید این نکته را مد نظر قرار داد.
وی با بیان‌اینکه نخبه بودن یک موهبت الهی، والا و با ارزش است، خاطرنشان کرد: استعداد برتر را می‌توان یک سرمایه بی‌بدیل انسانی برشمرد که البته مسوولیت‌هایی را نیز برای فرد ایجاد می‌کند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه گسترش و بهبود علم، فناوری، هنر، ادبیات، مدیریت و فرهنگ می‌تواند با مشارکت هرچه بیشتر مستعدین برتر و نخبگان میسر شود، خاطرنشان کرد: این افراد باید در هر کجای جامعه منشا اثر باشند و توانایی‌های خود را برای پیشرفت کشور ارائه کنند.

وی با اشاره به ضرورت هرچه بیشتر همکاری مدیران و مسوولان با جمعیت نخبگان اصفهان تصریح کرد: دسترسی به آمار و ارقام برای نخبگان باید مجاز باشد و در این راستا باید با این قشر جامعه بخوبی همکاری کرد و از نظرات تخصصی و کارشناسی آنان برای پیشبُرد امور بهره برد.

رضایی اضافه کرد:  برای ارتباط هرچه بیشتر با نخبگان، کمیته‌ای با همکاری مشاوران جوان خود تشکیل خواهیم داد و سپس رابطان متشکل از جامعه نخبگان و مستعدین برتر می‌توانند در جلسات مختلف حضور پیدا کند و دیدگاه‌های اعضای زیر مجموعه خودشان را مطرح کنند.

استاندار اصفهان، وجود منطقه ویژه علی علمی و فناوری در اصفهان را نکته‌ای مثبت و سازنده برشمرد و افزود: وجود مجموعه‌های دانش‌بنیان متعدد در استان از مزایای این خطه محسوب می‌شود.

وی با تاکید براینکه هرگونه استخدام باید بر اساس قانون و مجوز انجام گیرد، ادامه داد: سازوکار ارتباط و بکارگیری نخبگان باید در بدنه اجرایی کشور مشخص شود و در این راستا قوانین و ضوابط نیز باید به ما اجازه دهد تا بتوانیم استخدام‌های انجام دهیم، بنابراین پیشنهاد می‌شود از سوی جامعه نخبگان با سازمان اداری و استخدامی کشور رایزنی لازم صورت بگیرد.

نشست هم‌اندیشی با نخبگان و استعدادهای برتر استان اصفهان از سری سلسله نشست‌های مستعدین برتر با مسوولان، عصر سه‌شنبه در محل بنیاد نخبگان اصفهان در خیابان علامه مجلسی برگزار شد.

اعضای این بنیاد در دیدار با استاندار اصفهان، نظرات و پیشنهادهای خود را در موضوع‌های مختلف مانند مباحث شهری، مدیریتی، محیط زیست، علوم غذایی، انرژی و حمایت از نخبگان مطرح کردند.

بنیاد نخبگان به برنامه‌ریزی و سیاستگذاری برای شناسایی، هدایت، حمایت مادی و معنوی نخبگان، جذب، حفظ و بکارگیری و پشتیبانی از آنان در راستای ارتقای تولید علم، فناوری و توسعه علمی و متوازن کشور و احراز جایگاه برتر علمی، فناوری و اقتصادی در منطقه بر اساس سند چشم انداز کشور در افق ۱۴۰۴ می‌پردازد.

در زمان حاضر حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نخبه علمی و پژوهشی زیر پوشش بنیاد نخبگان اصفهان هستند.

این بنیاد تاکنون افزون بر ۲ هزار و ۶۰۰ مورد تسهیلات به نخبگان استان ارائه کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =