۱۰۰ طرح خوداشتغالی معلولان ابرکوه در نوبت دریافت وام

یزد - ایرنا - رئیس اداره بهزیستی ابرکوه گفت: هم‌اکنون حدود یکصد طرح توانخواهان این شهرستان که بیشتر آنها معلول هستند، برای دریافت تسهیلات خوداشتغالی از بانک های عامل در انتظار دریافت وام هستند.

زهره اکرمی روز سه شنبه به مناسبت روز جهانی معلولان( ۱۲ آذر) به خبرنگار ایرنا افزود: سقف مبلغ تسهیلات از ۲۰۰ میلیون ریال تا ۵۰۰ میلیون ریال به متقاضیان طرح‌های کسب و کار خرد، خوداشتغالی و مشاغل خانگی پرداخت می‌شود.

وی اظهار کرد: در صورتی که بانک های عامل همکاری کنند و نسبت به پرداخت ۳۰ میلیارد ریال به این تعداد معلول و مددجو  پرداخت کنند زمینه اشتغال افزون بر ۱۲۰ نفر در حوزه های کشاورزی ، دامداری ، صنایع دستی  و قالب بافی فراهم خواهد شد.

این مسئول ادامه داد : از ابتدای امسال تاکنون با پرداخت سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وام قرض‌الحسنه زمینه اشتغال حدود ۷۰ نفر معلول و مددجوی زیرپوشش این اداره فراهم شده است.

به گفته رئیس بهزیستی ابرکوه ۱۰ درصد افراد جامعه‌ به نحوی با معلولیت‌های مختلف ذهنی، جسمی، حرکتی، شنوایی و بینایی روبرو هستند.

اکرمی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد معلولان شهرستان متأهل هستند، ادامه داد: از هزار و ۴۱ معلول، ۳۴ درصد معلول ذهنی و روانی ،  ۲۵ درصد معلول جسمی و یک درصد نیز با معلولیت گفتاری  و بقیه نیز با سایر معلولیت‌ها روبرو هستند.

وی همچنین اضافه کرد: امسال با  ارائه خدمات مددکاری، مشاوره و آموزشی به ۵۶ زوج جوان متقاضی طلاق ، ۳۵ درصد درخواست‌ها منجر به سازش شده است.

اکرمی بابیان اینکه تقویت اورژانس اجتماعی ، ایجاد خط تلفن ۱۲۳ خدمات سیار اورژانس و پایگاه‌های خدمات  بخشی از فعالیت‌های حوزه آسیب‌هاست ،خاطر نشان کرد: خدمات خوبی در زمینه آموزش، مشاوره، سلامت روان جامعه ، زنان و کودکان ، معلولان و سالمندان و توانمندسازی به جامعه هدف ارائه شده است.

وی اضافه کرد: امسال تاکنون پنج هزار نفر در رده‌های مختلف سنی آموزش‌های فرهنگی ، ورزشی و اجتماعی را در این مدت فراگرفتند.

۹الی ۱۵ آذر هفته معلولان نامگذاری شده است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =