۱۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۱
کد خبرنگار: 1936
کد خبر: 83579589
۲ نفر

برچسب‌ها

۷۰ هکتار گلخانه در همدان احداث می‌شود

همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: تعهد ایجاد گلخانه در این استان در سال جاری ۷۰ هکتار است که تا پایان سال احداث می‌شود.

ظاهر پورمجاهد شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد گلخانه‌های استان همدان افزود: در سند راهبردی توسعه این استان باید در سه سال آینده ۲۱۰ هکتار گلخانه ایجاد کنیم که سهم هر سال ایجاد ۷۰ هکتار گلخانه است.

وی اظهار داشت: تا پایان سال گذشته ۱۱۱ هکتار گلخانه در سطح استان همدان احداث شد که ظرفیت تولید آنها افزون بر ۳۷ هزار تن انواع محصولات سبزی و صیفی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان ظرفیت اشتغال مستقیم این گلخانه ها را یک هزار و ۲۰۰ تن عنوان کرد و اظهار داشت: در این حوزه می توانیم با توسعه کشت گلخانه ای در نقاط مختلف استان ظرفیت های خوب اشتغالزایی ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه تسهیلات گلخانه ای از سهم  اعتبارت ملی است عنوان کرد: هر چه طرح های بهتری در این بخش ارائه شود اعتبارات اختصاصی از این سهم ملی بیشتر خواهد بود. 

پورمجاهد خاطرنشان کرد: برای بهبود فضای کسب و کار باید روند انجام کارها را شتاب بخشید تا واحد ها در بازه زمانی مناسب بتوانند مقدمات اجرای طرح را فراهم کنند. 

وی افزود: با توجه به طرح ساماندهی منابع سوخت در اختصاص این منابع به واحدهای گلخانه ای مجوز های لازم اخذ شود تا واحدها کار خود را انجام دهند و در آینده دچار مشکل نشوند.

پورمجاهد گفت: تویسرکان از جمله شهرهای استان است که برای راه اندازی مجتمع ها گلخانه ای از بیشترین آورده شخصی استفاده می کنند و این قابل تقدیر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =