سامانه بارشی استان سمنان را فرامی‌گیرد

سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: بارش باران و وزش باد برای ۴۸ ساعت آینده این استان، با ورود یک سامانه بارشی جدید، پیش‌بینی می‌شود.

ایرج مصطفوی عصر سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس الگوهای پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، با ورود امواج ناپایدار به استان سمنان، امروز و با شدت کمتر فردا در برخی نقاط بارش باران و در نواحی سردسیر و کوهستانی باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین با عبور امواج کم دامنه در روزهای پنجشنبه و جمعه چهاردهم و پانزدهم آذر در برخی نقاط به ویژه نواحی شمالی بارش‌های پراکنده دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان ادامه داد: دمای هوای استان سمنان در ۴۸ ساعت آینده بین ۲ تا پنج درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای مرکز استان هشت و بیشینه دمای آن ۱۶ درجه سانتیگراد بود.

مصطفوی اضافه کرد: مجن با کمینه سه درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و حسینان با حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین نقاط استان سمنان در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به گزارش وضعیت هوای این استان در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار داشت: بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به رضوان با ۵۰  کیلومتر بر ساعت بود.

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

اخبار مرتبط