نمایشگاه کشاورزی و ماشین آلات وابسته در قزوین برپا شد

قزوین - ایرنا - قزوین - ایرنا- دهمین نمایشگاه کشاورزی، ماشین آلات، ادوات و تجهیزات آبیاری و آبرسانی، نهاده ها و صنایع وابسته قزوین شامگاه سه‌شنبه برپا شد.

این نمایشگاه با حضور بیش از ۸۰ موسسه و شرکت داخلی و نمایندگان شرکت های وابسته در فضایی به مساحت چهار هزار متر مربع در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی قزوین برپا شده است.

در نمایشگاه کشاورزی قزوین شرکت ها و مشارکت کنندگانی از استان های قزوین، تهران، البرز، اصفهان، گیلان، آذربایجان های شرقی و غربی، همدان، زنجان و مازندران حضور دارند.

نواع ادوات و ماشین آلات کشاورزی، تجهیزات آبرسانی، انواع کود و سم، نهال، بذر و ... در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

 مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان قزوین در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: استان قزوین به دلیل دارا بودن دشت حاصلخیز سالهاست که به عنوان یک قطب مهم کشاورزی و الگویی برای توسعه پایدار کشاورزی به شمار می آید و با توجه به تنوع محصولات مختلف کشاورزی توانسته است بسیاری از نیازهای اساسی مردم استان و کشور را تامین کند.

علی اصغر حاجی محمدی با بیان اینکه این نمایشگاه توانمندی های کشور و استان را در زمینه صادرات غیرنفتی به نمایش می گذارد، اظهار کرد: در این میان بهره گیری مناسب از محیط های نمایشگاهی با هدف اطلاع رسانی و دستیابی به آخرین یافته ها و توسعه کمی و کیفی دانش کشاورزی می تواند نقش بسزایی در توسعه صادرات غیر نفتی داشته باشد.

 وی با بیان اینکه این نمایشگاه به مدت چهار روز دایر خواهد بود،افزود: معرفی کالاها و خدمات جدید مشارکت کنندگان، سنجش توان رقابتی مشارکت کنندگان، افزایش میزان تبلیغات در سطح عموم، تحقیق بازار و بازاریابی از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه است. 

نمایشگاه تخصصی کشاورزی،ماشین آلات، ادوات، تجهیزات،آبیاری و نهاده ها در مدت برگزاری  از ساعت ۱۵ تا ۲۱ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان قزوین واقع در بلوار امام خمینی(ره)،جنب صدا و سیما برخواهد بود.