۱۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۹
کد خبرنگار: 1182
کد خبر: 83579564
۰ نفر

برچسب‌ها

شهر اهواز برای تردد معلولان مناسب‌سازی شود

اهواز - ایرنا - یک عضو شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به لزوم تامین آسایش معلولان در جامعه گفت: فضاهای شهری اهواز باید برای تردد معلولان مناسب سازی شود.

محمدجعفر فلسفی روز سه‌شنبه در یکصدمین نشست علنی شورای شهر اهواز در سرسرای اجتماعات این شورا در نطق پیش از دستور خود با اشاره به ۱۲ آذر روز جهانی معلولان بیان کرد: هدف از نامگذاری چنین روزی آشنایی جامعه با نیازهای معلولان، شناخت معلولان از حقوق خود و رفع این نیازها توسط دستگاه‌ها است.
وی افزود: دولت در سال ۹۷ قانون حمایت از معلولان را تصویب کرد که مطابق آن تمام دستگاه‌ها از جمله شهرداری برای حمایت از معلولان و تامین آسایش آنها موظف شدند.
فلسفی بیان کرد: در کلانشهر تهران ستاد مناسب سازی فضاهای شهری تشکیل شده مشابه این ستاد نیز باید در اهواز تشکیل شود.
وی با بیان اینکه تمام ارکان شهری در این خصوص وظایفی دارند گفت: قرار است یک کارگاه آموزشی با هدف مناسب سازی فضاهای عمومی و شهری برای تمام کارشناسان شهرداری برگزار شود.
این عضو شورای شهر اهواز در ادامه درخصوص حواشی نشست هفته پیش این شورا پیرامون طرح سوال از شهردار اهواز بیان کرد: برخی از رسانه‌ها با برداشت های یکطرفه به دنبال تخریب هستند در حالی که همه باید با رویکرد اصلاح امور به مسایل نگاه کنند.
وی افزود: نباید جبهه بندی خاصی در مسایلی مانند طرح سوال از شهردار مطرح شود زیرا در این صورت تنها صورت مساله پاک می شود.
فلسفی همچنین با انتقاد از نحوه اجرای پروژه ها توسط شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: شرکت آبفا پس از انجام پروژه ها معابر را به همان صورت رها می‌کند که دود این مساله به چشم مردم می‌رود و باعث می شود که عملکرد شورای شهر نیز به زیر سوال برود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =