تعداد داوطلبان انتخابات مجلس در استان سمنان به ۳۲ نفر رسید

سمنان- ایرنا- رییس ستاد انتخابات استان سمنان گفت: در سومین روز از ثبت نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با ثبت نام ۱۳ نفر، تعداد داوطلبان نمایندگی این مجلس در استان سمنان به ۳۲ نفر رسید.

حبیب‌الله خجسته‌پور  عصر سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در سومین روز ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۶ آقا در حوزه انتخابی سمنان، مهدیشهر و سرخه، یک آقا در حوزه انتخابی گرمسار و آرادان، سه آقا در حوزه انتخابی شاهرود و میامی و سه آقا در حوزه دامغان ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: از مجموع داوطلبان ثبت نامی روز سوم، چهار نفر مدرک تحصیلی دکترا و ۹ نفر مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد  دارند.

رییس ستاد انتخابات استان سمنان با اشاره به بازه سنی داوطلبان حضور در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در میان داوطلبان ثبت نامی روز سوم، ۲ نفر در بازه سنی ۳۰ تا ۳۵ سال، ۲ نفر در بازه سنی ۳۶ تا ۴۰ سال، سه نفر در بازه سنی ۴۱ تا ۴۵ سال،  یک نفر در بازه سنی ۴۶ تا ۵۰ سال، یک نفر در بازه سنی ۵۱ تا ۵۵ سال و چهار نفر نیز در بازه سنی ۵۶ تا ۶۰ سال هستند.

این تعداد داوطلب با حضور در فرمانداری های شهرستان سمنان، گرمسار، دامغان و شاهرود در استان سمنان خود را برای حضور در مجلس شورای اسلامی داوطلب کردند.

در ۲ روز ابتدایی ثبت نام حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان سمنان ۱۹ نفر داوطلب شده بودند.

داوطلبان ثبت نام در انتخابات مجلس تا ساعت ۱۸ روز شانزدهم آذر ۹۸ فرصت دارند با ارائه مدارک لازم در مراکز تعیین شده در فرمانداری‌ها، وزارت کشور و یا نمایندگی‌های سیاسی ایران در سایر کشورها ثبت نام کنند. 

استان سمنان با جمعیت ۷۰۲ هزار نفری چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

اخبار مرتبط