عالمان دینی چراغ‌های فروزان آسمان ولایت هستند

کاشان- ایرنا- معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: عالمان دینی چراغ‌های فروزان آسمان ولایت هستند، هر چه داریم از آنهاست و اگر می‌خواهیم نجات داشته باشیم، باید به بزرگان، ائمه‌جمعه و نمایندگان ولی‌فقیه مراجعه کنیم.

حجت الاسلام شکرالله بهرامی عصر سه‌شنبه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کاشان بیان کرد: اگر در آسمان ستارگان نور افشانی می‌کنند، وجود علما و بزرگان بر روی زمین این نقش را دارد و عالمان هم وارثان پیامبران الهی به عنوان انسان کامل و خلیفه الله بر روی زمین هستند.

وی با بیان اینکه انسانی وارسته می‌تواند با کوچکترین خطایی سقوط کند، تشریح کرد: بنابر روایتی به دوره‌ای از آخر الزمان نزدیک می‌شویم که در آن نگه‌داشتن ایمان از نگه‌داشتن آتش بر کف دست سخت‌تر می‌شود و در چنین شرایطی نیازمند یک راهنما هستیم. 

معاون رییس قوه قضاییه افزود: بنابر روایت‌ها زمانی که فتنه‌ها در شب تار حمله‌ور شوند، باید به قرآن پناه ببریم؛ مانند امروز که جنگ احزاب است و همه جبهه‌ها در برابر اسلام قرار گرفتند، آنچه که می‌تواند به ویژه محور مردم دین‌دار و شیعه باشد پایبندی به تقلید است.

وی ادامه داد: چنان که پزشک در مورد استفاده از دارو دستوری می‌دهد و بیمار موظف به انجام است، در سایر اموری که بدان آگاه نیستیم هم باید مقلد باشیم.

بهرامی تاکید کرد: بزرگترین و بهترین مفسران قرآن کریم بزرگان دین، ائمه جمعه و نمایندگان ولی‌فقیه هستند که باید با کمال افتخار به سراغ آنها برویم.

وی گفت: اگر به نصب عام باور داشته باشیم، در حوادث باید به نواب عام مراجعه کنیم و هر یک انتخاب شدند، باید به طور ویژه از او پیروی کرد.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح اضافه کرد: کسی که منتخب شد، امام و ولی می‌شود و ولایتمداران باید از آنها که در ولایت‌ها نمایندگی وی را پذیرفتند، پیروی داشته باشند.

وی تصریح کرد: اکنون در دوره شبهه قرار داریم، در شبهه‌ها چراغ لازم است و انوار الهی در روی زمین همین علمای بزرگ هستند که امید می‌رود این تعهد را به خود بقبولانیم که پیرو واقعی آنها باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان و امام‌جمعه کاشان نیز در ادامه یکی از آفت‌ها و تهدیدها در نظام قضایی کشور را مساله زندان برشمرد و بر لزوم تداوم اجرای طرح جایگزینی حبس تاکید کرد.

آیت‌الله عبدالنبی نمازی گفت: زندان برای خانواده‌ها بسیار آزاردهنده است و موجب خرسندی بود که رییس فقید قوه قضاییه بنیانگذار طرح جایگزینی حبس در کشور شد و در مناسبت‌های گوناگون نیز موضوع را پیگیری کرد.

وی افزود: هنگامی که عضوی از یک خانواده‌ دستگیر و زندانی می‌شود، در حقیقت سایر اعضای خانواده هم به گروگان گرفته می‌شوند زیرا در چنین شرایطی، همه زندگی و حیثیت اجتماعی یک خانواده تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کاشان در ادامه انتصاب رییس جدید قوه قضاییه را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: اثرهای سوء زندان برای خانواده‌ و جامعه بیش از تاثیر سازنده آن است و انتظار می‌رود جایگزینی این حکم سرعت بگیرد.

وی تاکید کرد: منصب قضا در نظام توحیدی ویژه پیامبران بوده و در دوره غیبت نیز این منصب به عالمان، فقیهان و صالحان واگذار شده است.

شرکت در آیین بهره‌برداری از دادسرای نظامی کاشان، دیدار مردمی، نشست با قضات و کارمندان و حضور در شورای اداری از برنامه‌های سفر دو روزه معاون قوه قضاییه و رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح به این شهرستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =