فرماندار خاش: لوازم گرمایشی غیراستاندارد از مدارس جمع‌آوری شود

زاهدان- ایرنا- فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت:بخاری‌های نفتی و لوازم گرمایشی غیراستاندارد با هدف پیشگیری از حوادث و کمک به حفظ سلامت دانش‌آموزان باید از سطح مدارس جمع‌آوری شوند.

 صاحب گل صالحی روز سه‌شنبه در دیدار با معاون نوسازی و تجهیز مدارس کشور و شماری از مقامات استانی و محلی خاش اظهار داشت: در این فصل از سال باید به نیازهای دانش‌آموزان در مباحث آموزشی و کیفیت بخشیدن به تحصیل علم اهمیت داده شود.
وی افزود: سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور با همکاری خیران اقدامات ارزشمندی را در حوزه شهرستان خاش آغاز کرده‌اند که امیدواریم تداوم داشته باشد.
فرماندار خاش بر ضرورت ایجاد و ساخت مدراس شبانه‌روزی در نوک آباد، تجهیز خوابگاه شبانه‌روزی چاه احمد و نوک آباد، جمع‌آوری تمامی بخاری‌های نفتی سطح شهرستان، تجهیز هنرستان‌ها و و مدارس تیزهوشان، ساخت مدرسه شبانه‌روزی در دشت آبخوان و تجهیز آزمایشگاه در این شهرستان تاکید کرد.
وی ادامه داد: بهره‌گرفتن از ظرفیت‌های خاش باید با هدف رفع مشکلات و جبران کمبودها مورد توجه قرار گیرد و در عین حال به توان و حمایت‌های بی‌دریغ سازمان نوسازی و کمک‌های آموزش و پرورش نیاز داریم.
صالحی اظهار داشت: تشکیل کلاس‌های ۴۰ و ۵۰ نفره و دوشیفته بودن فعالیت‌های آموزشی در برخی مدارس زیبنده کشور نیست و باید با توجه به نیاز جامعه و وسعت و پراکندگی منطقه تدابیر لازم اندیشیده شود.

در این نشست معاون سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور نیز قول مساعد برای تجهیز ۱۳ مدرسه شبانه‌روزی در شهرستان خاش را داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =