برگزاری نمایشگاه کتاب سمنان نیازمند همکاری دستگاه‌های اجرایی است

سمنان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: هفدهمین نمایشگاه کتاب سمنان، به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی استان، به هم‌افزایی همه دستگاه‌های اجرایی نیاز دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اصغر فضیلت عصر سه‌شنبه در نشست هماهنگی برگزاری نمایشگاه کتاب در سالن اجتماعات فرمانداری سمنان افزود: برگزاری نمایشگاه کتاب با شور و نشاطی که در استان ایجاد می‌کند در کاهش آسیب اجتماعی و تقویت رضایت‌مندی موثر است و تحقق این راهبرد نیازمند همکاری همه دستگاه‌های اجرایی استان است.
وی ادامه داد: نمایشگاه کتاب در همه استان‌ها به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی محسوب می‌شود چرا که در مدت یک هفته برگزاری نمایشگاه اقشار مختلف جامعه به صورت مستقیم و محسوس با کتاب درگیر و مانوس می‌شوند.
به گفته فضیلت، هفدمین نمایشگاه کتاب استان سمنان در ۲ بخش خرید، عرضه، فروش کتاب و برگزاری رویدادهای هنری برگزار می‌شود.
وی یادآور شد: کودکان و نوجوانان جامعه هدف هفدمین نمایشگاه کتاب استان سمنان هستند و ایجاد انس و الفت آنان با کتاب از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تصریح کرد: آمار و ارقام سرانه مطالعه در زمان حاضر در شان کشور نیست و نمایشگاه کتاب راهکاری برای افزایش سرانه مطالعه و تقویت دوستی با کتاب است.
وی اضافه کرد: سال گذشته استان‌های کم جمعیت به دلیل کاهش فروش کتاب از فهرست نمایشگاه کتاب استانی حذف شدند و استان سمنان نیز در این فهرست قرار گرفت، اما با پیگیری‌های انجام شده موسسه نمایشگاهی کتاب به برگزاری نمایشگاه در استان به شرط فروش بالا رضایت داد. 
وی بیان کرد: سال گذشته نزدیک به هشت میلیارد ریال کتاب در نمایشگاه کتاب فروخته شد که این میزان فروش چشمگیر بود و امید است امسال نیز مانند سال گذشته استقبال از نمایشگاه کتاب مطلوب باشد.
فضیلت اضافه کرد: امسال بیش از ۵۰۰ انتشاراتی برای حضور در هفدمین نمایشگاه کتاب استان سمنان ثبت‌نام کردند که به ناچار به کمتر از نصف باید گزینش شوند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: مسوولان استان نسبت به فرآیند برپایی نمایشگاه باید فعال‌تر عمل کنند و لازم است همه پای کار باشند. 
وی ابراز داشت: کتاب همیشه در بین مردم جایگاه خود را داشته و فقط باید زمینه حضور شهروندان در این رویداد فرهنگی با اطلاع‌رسانی فراهم شود.

هفدهمین نمایشگاه کتاب استان سمنان ۲۷ آذر تا دوم دی ۹۸ به مدت ۶ روز در نوبت‌های صبح و عصر برگزار می‌شود.

شانزدهمین نمایشگاه استانی کتاب استان سمنان آذر ماه پارسال با حضور ۲۳۵ ناشر از سراسر کشور با ۵۵ هزارو ۶۱۲ عنوان کتاب در شاهرود برگزار شد.
در استان سمنان ۳۶ ناشر و  ۳۹۰ مولف فعالیت دارند.