رانندگان برای تردد از محورهای کوهستانی تجهیزات زمستانه داشته باشند

رشت – ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با اشاره به بارش برف در برخی ارتفاعات استان گفت : بارش برف که در برخی مسیرهای کوهستانی استان از عصر روز گذشته شروع شده، در حال حاضر همچنان ادامه دارد؛ از این رو رانندگان بایستی زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانه همراه داشته باشند.

محمدرضا نازک کار عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  با اشاره به بارش برف در مسیرهای اسالم و پونل- خلخال، اشکورات رودسر و عمارلو رودبار اظهار داشت: رانندگان در چنین وضعیت جوی از ترددهای غیر لازم بپرهیزند اما در صورت ضرورت بایستی برای تردد از مسیرهای کوهستانی زنجیرچرخ داشته باشند .

وی تاکید کرد: همچنین رانندگان سرعت مطمئنه و قوانین راهنمایی و رانندگی را بیش از پیش رعایت کنند و از سالم بودن خودروی خود قبل از حرکت مطمئن شوند؛ و برای تردد در محورهای کوهستانی سوخت کافی  داشته باشند و جیره خشک و  لباس گرم به همراه داشته باشند.

وی  با بیان اینکه تمامی مسیرهای استان باز است ، تصریح کرد: در حال حاضر تمامی راه های استان به غیر از پونل- خلخال که بدلیل ایمنی تردد کندگان از مدتی قبل بسته شده ، باز است.

مسیر پونل- خلخال  هر ساله با بارش های سنگین برف با هدف تامین ایمنی تردد کنندگان این مسیر تا بهار بسته می شود و مسیر اسالم به خلخال  برای راه جایگزین آن پیش بینی شده است.

نازک کار با اشاره  به تخریب پل رانکوه املش طی سال گذشته اشاره و تصریح کرد: پل آب نمایی برای تردد به چهار روستای این منطقه اجرا کردیم که اکنون براثر  بالاآمدن آب رودخانه ها دچار آبگرفتگی شده و عبور و مرور تا زمان فروکش کردن آب در آن میسر نیست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان تاکید کرد : شهروندان قبل از حرکت می توانند برای اطلاع از آخرین وضعیت راه ها با سامانه ۱۴۱ تماس بگیرند.

۵۳ گروه  راهداری با ۵۱۷ نفر نیروی راهدار و با استفاده از ۳۲۱ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در ۲۸ راهدارخانه استان (۲۰ راهدارخانه ثابت  هشت راهدار خانه سیار) مستقر و آماده خدمت رسانی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =