۱۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۲
کد خبرنگار: 2421
کد خبر: 83579513
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

زهره الهیان: بنای حضور مستقل در انتخابات ندارم

تهران- ایرنا- نماینده مردم تهران در دور هشتم مجلس شورای اسلامی با بیان این که بنای حضور مستقل در انتخابات را ندارم،‌ گفت: اگر در فهرست ائتلاف نیروهای انقلاب قرار نگیرم، کنار می‌کشم و از این لیست حمایت می‌کنم.

«زهره الهیان» روز سه شنبه در حاشیه ثبت نام نمایندگی مجلس در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا، اظهارداشت: اگر در فهرست ائتلاف نیروهای انقلاب قرار نگیرم،  کنار می‌کشم اما از لیست ائتلاف نیروهای انقلابی حمایت می‌کنم و از هوادارانم می‌خواهم به این لیست رای بدهند.

وی که برای ثبت نام از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به ستاد انتخابات مراجعه کرده است، ادامه داد: احساس می‌کنم ظرفیت و توانمندی برای حضور در جایگاه مهمی مانند مجلس شورای اسلامی در دفاع از حقوق ملت را دارم.

نماینده دور هشتم مجلس شورای اسلامی، علت حضورش را شرایط جامعه عنوان و تصریح کرد: متاسفانه مجلس جایگاه اعلای مدنظر نظام و انقلاب و حضرت امام  راحل را ندارد. حضرت امام انتظارش از مجلس این بود که در راس امور باشد و مجلس را عصاره ملت می‌دیدند و این نگاه را امروز مقام معظم رهبری هم دارند اما متاسفانه این انتظار محقق نشده است.

وی با بیان این که وضعیت فعلی مجلس باید آسیب شناسی شود که چرا نتوانسته به وظایف ذاتی خود عمل کرده و انتظارات مردم را برآورده کند، گفت:‌ امروز مردم در شرایط سختی هستند و مجلس را پشت و پناه خود نمی بینند. قطعا برای ورود به چنین عرصه مهمی باید آسیب شناسی وضع موجود صورت بگیرد.
وی گفت:باید نقاط ضعف و ناکارآمدی مجلس فعلی بازشناسی و برای برون رفت از وضعیت موجود و ناکارآمدی فعلی راهکار ارائه شود تا بتوانیم با یک نگاه تحولی مجلس کارآمدی داشته باشیم که برای دفاع از حقوق ملت بتواند ظرفیت و جایگاه مجلس را احیا کند.

الهیان گفت: بنابرحضور مستقل ندارم، اگر بیایم در قالب لیست ائتلاف نیروهای انقلاب حضور پیدا خواهم کرد اگر هم در لیست ائتلاف نیروهای انقلاب نباشم از این لیست حمایت خواهم کرد و همه ظرفیت های خود را در این لیست می آورم. اگر  در فهرست قرار نگیرم کنار می کشم و از این ائتلاف حمایت می کنم.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره شفافیت در هزینه‌های انتخاباتی گفت: دوره‌های قبل هم تلاش کردیم نسبت به مردم و رسانه‌ها این شفافیت را داشته باشیم؛ ستادهایی در دوره‌های قبل را بسیاری از دوستان به صورت خودجوش به صحنه آمده و ظرفیت های مردمی هزینه می‌کردند و حداقل‌هایی هم با هزینه شخصی برای تبلیغات معرفی خود و برنامه‌ها برای مردم داشتم.

وی ادامه داد: در این دوره هم به همین نحو خواهد بود. به دوستان اعلام کردم ستاد مشخصی به این شکل نداریم و ستاد مردمی است.

الهیان با بیان اینکه در عصر اطلاعات و فضای مجازی قرار داریم، تصریح کرد: بسیاری از ظرفیت‌های تبلیغاتی در فضای مجازی و رسانه‌ها انجام می شود و این امر هزینه‌ها را به حداقل رسانده اما باید ظرفیت تبلیغی را به سمت ارائه برنامه ببریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =