۲ هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل روستایی در چهارمحال و بختیاری پرداخت شد

شهرکرد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای اجرای طرح مشاغل پایدار روستایی و عشایری در استان ۲ هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار داده شد.

الله‌کرم نصیری روز سه‌شنبه در جلسه کارگروه کارشناسی اشتغال این  استان، اظهار داشت: طرح مشاغل روستایی و عشایری از طرح‌های مهم دولت در مهار نرخ بیکاری است که در استان نتایج مطلوبی به همراه داشته و تداوم آن می‌تواند زمینه رونق تولید در روستاها و مهاجرت معکوس را فراهم کند.

وی ادامه داد: از ابتدای اجرای این طرح همزمان با اسفندماه سال ۹۶ تاکنون در حدود ۶ هزارو ۵۰۰ شغل از طریق اجرای این طرح ایجاد شده است.

نصیری تصریح کرد: در قالب طرح مشاغل پایدار روستایی و عشایر ۴ هزار و ۶۶۳ میلیارد ریال اعتبار به استان اختصاص داده شد که از این میزان بیش از ۳ هزار میلیارد ریال عقد قرار داده شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر نظارت بر اجرای صحیح طرح‌های روستایی خاطرنشان کرد: با بررسی‌ها انجام شده و نظارت گروه‌های کارشناسی میزان انحراف ناشی از این طرح در استان جزیی است.

نصیری، همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضان  را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به حجم بالای تسهیلاتی که برای استان در نظر گرفته شده جذب به موقع این تسهیلات و عملکرد مطلوب استان می‌تواند تسهیلات بیشتری را به استان اختصاص دهد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری طی سال‌های گذشته به سبب رنج بردن از یک محرومیت تاریخی، بالا بودن آمار فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و نبود زیرساخت‌های لازم برای رونق تولید و اشتغال با نرخ بیکاری بالایی مواجه بود، اما این چالش تا حد زیادی با تدبیر دولت دوازدهم و تخصیص اعتبار قابل توجهی به حوزه اشتغال روستایی و عشایری این استان مهار شده است.

بنا بر گزارش‌های مرکز آمار ایران نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری در تابستان  ۱۳۹۸ به ۱۳.۹ درصد کاهش یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =